şükela:  tümü | bugün
  • ülkemde gerçekleşmiştir.
    tatil sitesine giden iki kadın haşemayla havuza alınmadıkları için türkiye insan hakları ve eşitlik kurumuna başvurmuş. site yönetimine 5000 tl ceza verilmiş.
    işte haber

edit: moderasyon başlığı “müsaade” şeklinde güncellerse çok makbule geçecektir.

edit: mavi balina hem de minik uyardı. ”müsaade” olunca 50 karakter sınırını geçiyormuş. bu durumda “izin vermeyen“ şeklinde değiştirilirse daha da makbule geçecektir.
  • bi kere 5000 lira çok az, hiç caydırıcı değil. ayrıca hangi çağda yaşıyoruz çok mu zor kenara araplar, akpliler vb için bi tane aile havuzu yapmak.
  • öncelikle doğru kullanım için; (bkz: müsaade)

ne akp'liyim, ne aktrollüm, ne de bu tip siyasi ideolojilere yakınlık duyan biriyim. ama verilen karar bence doğrudur. yıl olmuş 2020, hala insanların ne giydiklerine takılı kalmak, giydikleri üzerinden kurallar yaratmak, insanlara bunu dikte etmeye çalışmak çok yanlıştır.
  • bence göze alınmayacak bir tutar değildir.
  • ceza verilmesi doğru karardır... ancak ceza miktarını az buldum... yıl olmuş 2020 hala insanların nasıl giyinmesi gerektiğine başkaları kural getiriyor... size ne amk?
  • karar doğrudur ama eksiktir. madem ayrımcılık yasak; o zaman, sahil ve havuzların hiçbirisini kadın ve erkekler için olmak üzere de ayıramazsın; kimi tatil köyleri sadece tesettür ile güneşlenme ve deniz / havuza girmeye müsade ediyor; oradaki ayrımcılığı da kaldıracaksın; bunu yapabilir misin? hayır; çünkü senin derdin ayrımcılığı kaldırmak değil; dini yaşam biçimi, eğitimi ve yaşam biçimini, böyle inanmayanlara da empoze etmek.
  • yanlış ve yanlı karardır.
  • cok merak ettigim bir nokta var; ayni sekilde ayni yonetim bikinili bir kadinin havuza girmesine musaade etmeseydi de ayni cezayi alir miydi? soralim hep beraber.
  • aa öyle bir kurum mu varmış yahu?
  • bir an hijyen kurallarından bihaber yaşam formlarına devlet desteği diye okudum. hay allah.