şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2007 yapımı türk filmi.

oyuncuları;

gürgen öz
    murat akkoyunlu
    yasemin öztürk

türkmax yayınlıyor.

" bu eğlenceli ve cüretkâr gençlik komedisi, kız peşinde koşan iki yakın arkadaşın havva´yla karşılaştıktan sonra başlarından geçenleri resmediyor..."

argo muhabbetin dibine vurmuştur, ama küfür olmadığından düütlemiyor.
  • gayet eglenceli ve geyik olan film.
  • sex üzerine komik bir film. murat akkoyunlu'nun kediyi boğazlama sahnesi ve gürgen öz'ün : "şuna bak ya, hem kız arkadaşımla buluşmaya gidiyor, hem de benden prezervatif istiyor. istersen gel bir de takayım." repliği gece gece ev sakinlerinin kahkaha atmamdan dolayı uyanmasına neden olmuştur*.
  • seyrederken insanda sitcom izliyomus hissi uyandiran gayet sirin, geyik ve de komik film. seinfeld'de jerry ile george'un kari-kiz muhabbetlerine benzer bi muhabbetleri var basroldeki engin ve sarp'in. yapmacik bir genclik filmi beklerken gayet samimi ve neseli bi türk isi capkinlik hikayesi cikiyor karsimiza. özellikle gürgen öz'ün erkekteki bosalma sonrasi karsi cinsten sogumayi anlatan hikayesi sahaneydi:

"abi is bittikten sonra bütün gece pesinden kostugum kariyi söyle tekmeyi koyup* yataktan atasim geliyo"

tüy yumagi kediden cikarilan geyikler de takdire sayan. tavsiye edilir

edit: filmin hemen basindaki korna sahnesini atlamisim. o ne durus, o ne vurus, nasil bir ahenktir o sactaki. fevkalade
  • standart komedi anlayisindan uzak sularda takilan, "gercekten" komik ve basarili bir film... (kanaatimce)
  • --- spoiler ---
    sarp* ve engin* gecenin bi saati oturmuş, canlılar aleminde seksle ilgili belgesel izlemektedir.

dış ses: canlılar aleminde seks sadece üreme amaçlıdır. bunun tek istisnası insanlar ve yunuslardır.
    sarp: allah allah ya, yunuslar da mı karı kız peşinde koşuyo arkadaş ya, baksana... demek ki herkesin derdi bu abicim dünyada. aha bak bak, yakaladı şerefsiz valla. aha tuttu. ahah vay şerefsiz çapkın flipper vay...
    engin: ne flipper'ı be abicim, sen de her gördüğün yunusa flipper diyosun be. flipper öleli kaç sene olmuştur kim bilir...
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    havva: şey... bütün gün mutfakta olduğum için üstüme yemek kokusu sindi, iki dakika duş alıp gelicem, ben duş alırken sıkılmazsın di mi?
    sarp: kapıyı açık bırakırsan hayır...
    --- spoiler ---
  • ikinci izleyişte bile gözlerimden aynı oranda yaş getirebilme (gülmekten) potansiyeline sahip diyaloglarıyla gönlüme taht kurmuş, "niye sinemada gösterilmedi ki bu?" diye kara kara düşündürmüştür. megabitlerin su gibi akmaya başladığı şu günlerde* mutlaka bir yerlerden bulunup izlenmelidir.

--- spoiler ---
    engin korsan kitap sattığı tezgahta boş boş oturmaktadır. derken yanına kızın biri* yanaşır:

- iyi günler
    + buyrun
    - sizde turgut özakman'ın senaryo yazma tekniği kitabı var mı acaba?
    + valla bi tane var, onu da ben okuyorum
    - ya, çok da bakmak istiyodum
    + isterseniz benimkine bakabilirsiniz...
    - ?!
    --- spoiler ---
  • senaryosu murat dişli tarafından yazılmıştır.

(bkz: vav film grubu)