şükela:  tümü | bugün
  • cok guzel karakterlerle tani$abiliyosun bazen bu oyunda.

mesela:
    yenemedigi oyuncuyu banlayan yav$ak, kendini king sanan oç liseli, odayi 3x3 diye actigi halde 2x2 oynatmakta israr eden am biti, acemice gol yiyip kimseye haber vermeden odayi kapatan denyo admin, odaya girip selam vermeden "oyuna al" diyen gorgusuz sumsuk, bo$taki adama pas verecegine ters tarafa donup topu kaptiran ergen, gol yedirdigi halde takim arkada$larina suc atan ibine, kademeden bihaber amin feryadi, "kaptanlı 3x3" diye oda actigi halde oyunun formatindan habersiz anaokullu admin, mactan once rakiplerine kufredip 1 dakikada 4 gol yiyen gerzek ikili, pro odasi actigi halde rakibin acemi oyuncularini banlamayan okuz cocugu, 2x2lik mac icin 22 ki$ilik oda acan ayi, "lagli oda gel" diye adi olan odaya girip lagdan $ikayet eden yarrak, taki$tigi oyuncuya "erkeksen 1x1'e gel" diye meydan okuyan sperm terk, hard pro diye oda acip 6. saniyede feyk yiyen bebe, oynarken tek kelime konu$mayan harbi/ciddi pro, i$emeye gidiyorum deyip on dakka donmeyen gerzek, afk olacagi halde odada kimseye adminlik vermeyip herkesi bekleten got admin, kaptanli odada ilk olarak admini secen centilmen pic, guzel oynadigi halde sirf trollugune acemi gibi takilan hardpro orospu cocugu (favorim), hatali gol yedirdigi an beklemeden odadan cikan gururlu genc (selam olsun), banlanma korkusu yuzunden topla acayip fantastik hareketler yapabilen azimli gavat, odada kiz oldugunu farkedince duvar kenarinda tsu deneyen gosteri$ meraklisi don juan (hali sahada sanki got), insani tek pas/feyk/calim/ara pasi/gol manyagi yapan 3 ki$ilik takimda$ usta oçlari.

hepsine selam olsun...

(bkz: sa)
    (bkz: as)

alta da sizin tespitlerinizi eklicem:

iysf: ilk girdiğinde ola ki hata yaparsan banlayan piç adminler var.
    commodore 64: 4 vs takım maçına 6 ayrı nickle girip ondan sonra adminlik ver takımı ayarlıyım diyen ve sonra karşı takımdaki herkesi banlayan ergen pezevenk.
    high anchor bunget: admine küfür ettikten sonra admin pause'a basınca ban yemeden hemen kaçan piç.

eklemek istediklerinizi yollayin yazayim, haxball karakterleri ar$ivimiz buyusun. adresimiz ayni: barış manço moda 81300 istanbul* :(
  • oyun muhteşem de sabahtan beri konsomatris gibi masa masa dolaşıyorum şöyle sağlamından bir maç için. on denemeden bir tanesi anca başarıya ulaşıyor, çoğunlukla küfrümü yeyip efendi gibi çıkıyorum. bizim çocuklar etsin, canlarını yerim ama başka ülkeden "no turkish" gördüm mü çileden çıkıyorum. na turski dedi bana amın feryadı. "senin kaynatanı sikerim, turk siki ne kadarmış görürsün ulan" dedim. anlamadı. google translate'ten çevirem dedim, o kudreti yakalayamadım.

kılıcımı kuşandım geliyorum, bekle beni yarrağın kurma kolu. mehter marşıyla, iki ileri bir geri adımlarımla g-e-l-i-y-o-r-u-m!

(bir de bu oyunun sözlük odası sabit olsa şahane olacak, emekli olana kadar oynayacağım)
  • matruşka gibi oyun. asırlardır oynuyor gibiyim zira bağımlı oldum. donanıma eşşek yüküyle para verdik biri görse bi tek bunu oynadığımı akıl hastanesine kapatır valla beni. yalnız oyuna bu kadar bağlanmamın sebebi garip kullanıcıların sayesinde kendi içinde gelişen diyaloglardır.

hollandalı bir kullanıcı oyuna girdiğinde herkesin beyaz topu bırakıp 3 numaralı mavi formayı giyen "de groot" isimli oyuncuyu sürükleyerek gol atmaya çalıştığını da gördüm , futbol müsabakalarından sıkılıp topluca curling oynayanını da. ama en baba vuruşu birazdan anlatacağım diyalogla yaşadım sevgili okurlar. 8 kişilik sahada 4 kişi 2'ye 2 oynamaktayız ve maç bayağı heyecanlı bir şekilde devam etmekte. bol gollü bir beraberlik var maçta. derken bekleyen kişi sayısı da "igor" nikli birinin oyuna girmesiyle 8 limitini dolduruyor. igor'dan önceki maçın bitmesini bekleyen kullanıcıların hiçbirinin sesinin çıkarmamasını da belirtmek istiyorum. herifler pür dikkat bizim maçı takip etmekte. ama igor sabredemeyip maça restart atılmasını talep ediyor , bizden ses yok. ikinciyi söylüyor igor , yine ses yok. üç , dört derken en sonunda küfür ediyor ve karşı takımda oynayan iki oyuncudan biri "usta bi müsade edin topa dokunmayın" mesajını yolluyor. saha donmuş gibi. kimseden ses çıkmıyor. bu sessiz geçen 5-6 dakikanın sonunda ise şöyle bir yazı geliyor chatbox'a;

"bak kardeşim ,
    ben 23 yaşında jeoloji mühendisliği bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisiyim. finallerim bitmek üzere , ders çalışamıyorum. haxball ile tanışmam 20 dakika önce meydana geldi. çok sevdim burayı. çok beğendim. yeni arkadaşlar edindim. kişisel yeteneklerimi bu oyun üzerinden geliştirmek istiyorum. fakat senin gibi saygısız insanların yüzünden amacıma ulaşamayacağımı hissediyorum.
    hırs yapmıştım ben. kazanacaktı benim takımım. ama ne oldu ? iki dakika sabredemedin. maçı senin yüzünden duraklatmak zorunda kaldık. senin ananıavradınıbacınıteyzenieltinigörümceni gözünün önünde sikerim. ip adresin elime geçti. yoo yoo yanlış anlama , evinin adresini bulup sülaleni sikmeyeceğim. sadece bir daha benim olduğum masaya giremeyeceksin. canımı sıkmakla kalmayıp 23 yıllık terbiyeli ağzımı da aynı zamanda bozdurdun. şimdi siktir git. saygılarımla."

(igor was kicked)

bu yazıdan sonra diğer izleyiciler de kendi rızasıyla oyundan çıktı. korkmuş olsalar gerek.
  • nick repertuarım gelişti bu oyun yüzünden. günde 11 nick üretebiliyorum. odaya girer girmez (yine mi sen acemi oç) diye banlanmayalım diye belirli bi nick üzerine yapışmama stratejisini kullanmada kadar kaldım. mecburiyetten. yoksa kurudöviz diye nick kullanacak adam değilim.

banlanma hızı rekorum da bi çalım. gol değil, bir çalım. adam ilk dokunuşta attı çalımı önündeki boş kaleye topu yuvarlamadan oyunu durdurup (siktirgit oç acemi) diye banladı. golü atmaya tenezzül bile etmedi. hani onu atsaydı. top gidiyodu zaten kendiliğinden. az yuvarlicaktı sadece. çok kabalar amına koyim:(
  • ali turan'ın futbol sahalarına taşıdığı oyun.

http://www.youtube.com/…vum&feature=player_embedded
  • alpay özalan nick'li biri, bütün maçı son adam olarak hatasız oynar. tam bitime 10 saniye kalmışken bir forveti kaçırır ve iterek forvetin pozisyonunu bozup gol atmasını engelleyebilecekken bunu yapmaz. gol olur.

alpay'ın takım arkadaşı: 15 sene oldu hala mı öğrenemedin amk ` :euro 96 `
  • oyunu şu ana kadar hiçbir yönlü oynayamıyorum. defansı çok iyi yapamıyorum, gol de atamıyorum. hatta bazen top bana çarpıp kendi kaleme gol oluyor, admin ''oç.'' deyip ban atıyor sonra.
    ne anlama geldiğini araştırıyoruz, bi ekip kurdum şimdilik.
    yani bu oyunda en iyi yapabildiğim şey koşmak, bitmek bilmeyen bi enerjim var. veli kavlak gibiyim. oraya buraya koşuyorum.
  • gol kaçırınca ters ayağıma geldi diyenler var lan burada. bahanede sınır yok.
  • bilgisayarınspacetuşunukırmasebebi.