şükela:  tümü | bugün
  • dünya çapında, yönetim ve idari alanda firmalara danı$manlık hizmeti veren şirket. firmanın amacı; liderlerle ortaklaşa projeler üreterek bu projeleri gerçeğe dönüştürmek, $irketlerin kabiliyet ve hünerlerini geli$tirmek, çalışanlara daha etkin yardım ve motivasyon sağlayarak performanslarını en yükseğe taşımaktır.

tüm dünya'da 7000 müşterisi, 47 ülkede 88 ofisi bulunan danı$manlık firması her türlü sanayi dalına hizmet vermektedir. türkiye'deki bürosu istanbul birinci levent'teki yapı kredi plaza b blok onüçüncü kattadır. iletişim numarası ise (0212) 2796577'dir.

http://www.haygroup.com.tr/

ukteyi veren: sf arjuna one (26.01.2007 14:04)
  • hay performans sistemi adı altında geliştirdikleri ücretlendirme sistemi ile pozisyonları 1den 12ye kademelere ayıran, yapılan işlere masa evet bildiğin masa gözüyle bakan, eğer o masada oturuyosan senin masana gelip veliyi de oturtsak aynı işi yapar mantığıyla aynı maaşı verecek şekilde ücretleri eşitlemeye çalışan ve bu sırada da tecrübeli adama az zam yapmak isteyen az tecrübeliyi de bak sen de o masada oturuyosun diye gönlünü alarak avutan (uyutan?) şirketlere danışmanlık veren şirket
  • iyi çalıştığın halde kurumsal bir firmada hakettiğinden az zam alıyorsan sebebi bu şirket..
  • kendilerinin sunumunu dinlerken yazıyorum: 'yalanınızı yiyeyim'

tanım: çok laf, çok iş ama boş iş üreten bir şirket imiş...
  • sektör, şehir gibi bilgileri kullanarak firmalarda benzer işleri yapan insanlara eşit maaş verilmesini sağlamaya çalışan şirkettir. bu şirketle çalışan firmalar tüm kademelerdeki çalışanlarına ne kadar ücret ödedikleriyle ilgili skalaları bu şirketle birlikte belirler.

dolayısıyla tüm iş verenler birleşerek bir monopol oluşturmuş olurlar. yani hangi şirkete giderseniz gidin, çalışacağınız pozisyon için maaş skalası çizilmiştir. böylelikle şirketler maaşları istedikleri kadar baskılayarak, monopol avantajını kullanırlar. çalışanlar açısından rekabet avantajını tamamen sıfırlamaya yönelik bir girişimdir ve bütün işverenlerin işine gelir.

şirketlerin devletlerden güçlü olduklarının canlı kanıtı olan şirkettir.
  • turkiye ofisi avrupa'da ikinci, productized services departmani ise global'de birinci olan firmadir.** ofisi apa giz plaza, leventtedir. calisanlarin ortalama yasi 25-30 arasidir. genelde bogazici, sabanci ve koc disinda insan almiyorlar gibi gorunuyor.*
  • uyguladıkları sistem tabii ki sadece firma yararınadır. çalışanlara fayda sağlayan herhangi bir kısmı yok. tüm ik politikalarında olduğu gibi bu da patron yanlısı, bu da çalışan sadakati düşmanı. tam türkiye şartlarına uygun bir anlayış.
  • sabancı ve koç'tan personel alımı yaparak aslında yaptıkları işin pek de ahım şahım bir iş olmadığını göstermektedir.

niye böyle diyorum, çünkü aldıkları iki üç arkadaşım var. her ne kadar arkadaşım olmalarına rağmen gezeriz eğleniriz muhabbet ederiz ancak açıkçası ben kendilerine bakkal dükkanı emanet etmem. eğer bu okullardan mezun birini işe alacaksam en azından not ortalamasına dikkat ederim.

tanıdık, manıdık bir şeyler ayarlayabilirseniz güzel de başlangıç maaşı verirler. ancak bir bcg veya mckinsey çalışan profiliyle karşılaşmayı umuyorsanız çook üzülürsünüz.
  • bu entarinin içeriği ticari itibari zedeleyici içerik olacağı sebebiyle hiç yazılmamıştır. o derece diyorum.
  • danışmanlık verdiği firmalarda çalışanın değil patronun yanında olan firmadır.tek taraflı hazırladıkları ek protokollerle; çalışanı gömdüğü, elini kolunu bağlı bıraktığı, çalışanların firmasına karşı aidiyet duygusunu ve verimliliğini yok eden firmadır.