şükela:  tümü | bugün
 • şimdi size bir sır vereceğim. hem de bedava. yeni insanlarla arkadaş oluyorsunuz, kendinize yeni arkadaşlar, sevgililer dostlar arıyorsunuz. karşınızdaki insanın sizinle uyum sağlamasını istiyorsunuz. peki bunu yaparken bu kişinin nasıl biri olmasını istersiniz? zeki? zengin? yakışıklı? güzel?

  eminim hiçbiriniz tam olarak bir kriter belirleyemezsiniz, klasik söylenen, "kafalar uyuşacak".

  tüm kriterleri bir kenara bırakın, hayal gücü gelişmiş insanı bulun. o adam ya da kadın sizi mutlu edecektir, ondan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

  hayal gücü gelişmiş insanı bulmak için anlattıklarına bakın, bu kişi çok sıradan bir şey için bile farklı bir yorum yapar, tanıştığınız herkese aynı soruyu sorun, cevapları karşılaştırın, hayal gücü gelişmiş kişiyi ayırt edeceksiniz.

  bu kişi esprilidir, hiç ummadığınız konulardan espri çıkartır, perspektifi çok geniştir, herkesin yorum yaptığı bir konuda o bambaşka bir yorum getirir. size hiç duymadığınız şeyleri söyler, hiç bitmeyen bir kitap, sürekli akan bir su gibidir, bir sonraki adımı tahmin edemezsiniz.

  hayal gücü gelişmiş insanın dünya'sına girmek o kadar kolay olmaz her zaman, onu bulduğunuz zaman oraya girmek için acele etmeyin, eğer o kişiyi bulduysanız bilin ki o kişi düz insanlardan hoşlanmaz, onlarla sadece zaman geçirir, kalıcı olmak için farklı olmaya çalışmayın, sizi sevmesi de onun hayal gücüne bağlıdır, her şeyi ona bırakın.