şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en cahil insanları bir araya gelmişler, demişler ki bir dernek kuralım da cahilliğimizi, sadece bedir abi ve türevlerinin güldüğü esprilerimizi yayınlayalım. işte böyle ortaya çıkmış bu güzide oluşum.

  hatırlayınız,
  according to buruneti*: ''afrika'daki çocuklara bakıyorsun, kemikleri sayılıyor ama göbekleri var.. demek ki açlıktan ölmüyorlar, hastalıktan ölüyorlar. dünyada kimse açlıktan ölmez.'' (2013)
 • az önce facebookta rastladığım ve bana "ibretlik" kelimesinin anlamını bir kez daha öğreten kısa videoları buunan oluşum. grup. lavuğun anlattıklarından değil, içinde bulunduğu ruh halinden alıyorsunuz ibreti. bu kadar da goygoy olamaz lan, diye acıyarak.

  [https://www.facebook.com/…mmersin/videos?fref=photo https://www.facebook.com/…mmersin/videos?fref=photo]

  halinize şükredin gençler.
 • 3 - 5 videosunu youtube üzerinden izledikten sonra hala komedi amaçlı mı yapıyorlar yoksa ciddiler mi anlayamadığım grup.

  10 dakika sonra gelen edit : 3 - 5 videolarını daha izledim, maalesef ciddiler. yazık.
 • (bkz: #55925592)
 • ilk birkaç videoda yapmaya çalıştıkları şeyi algılamakta güçlük geçtim. sonra bu tarz vaazların sürekli kelli felli amcalar tarafından aşağı yukarı aynı cümlelerle yapılıyor olmasından mütevellit, farklı bir bakış açısı getirmek, özellikle genç nesli yakalamak adına alternatif geliştirdikleri yönünde karar kıldım ve saygı duydum...

  ancak,

  bu enerjilerini bir beşerin kitabı* üzerinden harcamak yerine allah'ın kitabı üzerinden harcasalar, aynen kendileri gibi bir beşer olan ve sadece bu özelliğinden dolayı bir çok konuda yanılma payı bulunan birinin kitabını rahle üzerine koyup bunları vahiy gibi okumak yerine sadece allah'ın ayetlerini kullara ulaştırmaya çaba gösterseler kanımca çok daha hayırlı bir iş yapmış olurlar...
 • yüksek prodüksiyonlu, teatral ve manipülatif komedyenler grubu. çay house'un mersin şubesi.
 • seni iyileştiren doktor değil allah'tır diyen troll oluşum.
 • sokak röportajlarından birinde spiker, sokaktan çevirdiği ateist çocuğun adını iman gücüyle, kendisine sormadan öğreniyor...

  https://youtu.be/nzpfuv-5jpq?t=39
 • içlerinden tanıdığım 3-5 kişi ve muhabbetlerinde kullandıkları terminolojiden anladığım kadarıyla bildiğin nur cemaatinin uzantısıdırlar. ki, bunu son zamanlarda akp ile yaşadıkları sorun nedeniyle pek dile getirmemeye dikkat ettiklerini düşünüyorum. ve bu konuda oldukça da başarılı olduklarını söyleyebilirim, keza sosyal medyalarda paralelciler diye başlayıp ağzından tükürükler saçarak küfürler eden bilinçsiz bir akp'linin profilinde, mutlaka bu adamlara ait de bir paylaşım görürsünüz.

  ancak videoları benim gözümde, evrimi çökertme bahanesi ile tv showculuk oynayan adnan oktar ve kediciklerinden tek farkı, erkek erkeğe takılmalarıdır.
 • sadece kuran'ı referans alan müslümanlara iftira atmış troll oluşum.

  --- spoiler ---

  iftiralar

  1.peygamberi tanımıyorum diyorlar.

  2.kokuşmuş fikirleriyle dinin kökünü kazmaya adım atacaklar.

  --- spoiler ---

  peki bu arkadaşların böyle körü körüne savundukları buhari kimdir?

  `islam peygamberinin ölümünden 178 yıl sonra doğmuş ve doğumundan 178 sene önce ölmüş olan biri hakkında derledikleri şu an en güvenilir kaynaklardan biri olarak kabul edilen imam. yazdıklarının orjinalleri elbette yoktur.`

  neyse videolarda yaptığınız boş muhabbetlerle anca neden sonuç ilişkisi kuramayan, araştıramayan gençleri tavlarsınız. size tavsiyem video aralarına daha çok (bkz: ya hak) sıkıştırın, gereksiz (bkz: fon müzik)lerini arttırın ve youtube'den daha fazla para kazanın.

  (bkz: caner taslaman) ve diğer hocalar bakalım ne cevap verecek. açık açık adamların fikirlerine kokuşmuş, peygamberi tanımıyor, dinin kökünü kazımak istiyorlar dediler.