şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • gerçekleri zamanla öğrenip öğrenemeyeceğini bilemem ama 10-15 yaşlarındaki bir çocuğun kendi vatanından umudu kesmesine sebep olup daha bu yaşta ülkesinden kaçmanın hayalini aşılayanlar allah gani gani belanızı versin. allah gani gani belanızı versin. allah gani gani belanızı versin.

edit : @2 numaralı entrynin evrimi burada

t: bir çocuğun içleri acıtan hayalidir.
  • bu ülkede liyakatin, aklın değil de nepotizmin iş yaptığını iliklerine kadar kavramıştır.

(bkz: şeyda çavuşoğlu)
  • bu videoyu erdoğan'in izlemesi gerekli. izlerse ülkeyi getirdiği hali görüp belki utanır. ona koşulsuz biat edenlerin izlemesine gerek yok, zira onlarda zaten utanma duygusu yok.
  • çok trajik ama kim onu yadırgayabilir ki? eskiden bu ülkenin çocuklarına bayram armağan edilmişti. şimdiyse türkiye gerçeklerini sindirerek büyümeye çalışıyorlar. "vatanın değeri" kavramının içini boşaltanlar sağ olsun!
  • girçikliri ziminli iğirinip vitininin diğirini iğrinicik çiçik.

ulan 17 senedir baştasınız.
    o çocuk sperm olarak bile yoktu siz ülkeyi bacak omuza alırken.
    daha ne zamanından bahsediyorsunuz utanmaz herifler?!
    bir defolun gidin de ülke oksijen alsın.
    rica ediyorum.

tanım: gençliği heba olan biri olarak hak verdiğim çocuktur.
  • mezarında kemikleri sızlamak deyimi hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı. affet atam, elbet başaracağız, gelecek o günler.
  • 15 yaşında çanakkale savaşında vatanını korumak için ölmeye giden bir nesilden, 15 yaşında kendi geleceği için alman vatandaşı olmak isteyen bir nesle...

tabi ki suçlamıyorum..çünkü yıllardan beri emperyalizmin yaptığı toplum mühendisliğinin sonucu..1940 lardan itibaren başlayan bir süreç(bkz: fulbright anlaşması)

adnan menderes,turgut özal,süleyman demirel ve şimdi de malum kişiler..

edit: özelden yardırıyorsunuz kim nereye gitmek istiyorsa gitsin..bende biliyorum ülkenin boktan durumda olduğunu..demek istediğim ilk başta eğitimi bitirdiler sonra din tüccarlığı yaparak zamanla bu adamları başa getirdiler.ülkede huzur bırakmadılar..bu çocuğun aradığı zaten huzur..
    bu huzuru sağlamak,örgütlü ve bilinçli bir şekilde hareket edersek,yine bizim elimizde.
  • umarım hayallerin gerçek olur çocuk.
  • haklı çocuktur. kalırsa hayatının ve geleceğinin içine sıçılacağının, emeklerinin hak ettiği değeri görmeyeceğinin farkındadır. ruh hastası manyaklar tarafından tecavüz edilip öldürülen masum kadınların arasına katılmaktansa vatanını terk etmeyi daha güvenli ve insani bir hayat için yeğlemektedir.
  • suser olsa kesin türkiye'den siktir olup gitmek başlığına entry girerdi. çocuğun vizyonuna ve bilincine hayran kaldım.

çocuk nasıl bir bok çukurunda yaşadığımızı gayet net kavramış.

akp bu milletin başına gelmiş en büyük felakettir.