*

şükela:  tümü | bugün
  • ortamlarda bateri çalalım şekil yapalım derken rezil olmamanız için uymanız gereken hususlardır.

- asla ayaktayken çift cross gitmeye çalışmayın. zira denge kurallarına göre zor olanı başarmanız anlamına gelsede , bulunduğunuz ortam büyük ihtimalle alkol ortamı olacağından bu konu daha da hassasiyet kazanır.

- asla aksak giderken aynı zamanda biranızdan yudumlamaya çalışmayın. zira aksak giderken size lazım olacak dikkatinizi bu şekilde alkolle dağıtmayın.. çevredekileri ıslatmayın.
  • ortamlarda olmamak.
  • - ritim kacirmamak
    - gercekci ama bir o kadar da artistik calmak*
    - bir parcaya eslik ediliyorsa kre$leri tutturmak
    - kendinden emin bir tavirla calmak
  • davulu ıskalamamak.
  • sizden başka hayali davul çalan varsa başka bir alete doğru yonelmek.
  • double cross giderken tukurmeyin*
  • zile abanmayin, dunyanin parasi.
  • vurduğunuz uzuvlardan çıkan sesleri unutmamak. az önce elinizi sallarken tosss dediğiniz yerden iki saniye sonra dup, daha soora da trrroka sesini çıkarmamak. cross'un sesini ağızla değil topukla çıkarmak, etrafınızda sizi görenlerin sizi görmediğini varsaymak. budur olay. evet.
  • uzatmayın. bir-iki dakika yeter. aksi takdirde gözlerinizi açtığınızda etrafınızda kimseyi göremeyebilirsiniz.
  • elleri kolları kullanmaktansa parmakları kullanmayı seçmek de önemlidir. "şov için yapmıyorum, ritim hoşuma gidiyo, fiyıl dı ridım dıyavn" havası katar. mümkünse başka taraflara bakıp başka şeylerle ilgileniyo görünmek de iyidir, "bak kasmıyorum hiç" demektir beden dilinde.