şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: adana'da kibarlık dehşeti)

karşıdan karşıya geçmekte olan m.t'ye yol vermek için aracını durduran araç şoförü y.p ile "olur mu canım ilk siz geçin lüfen" diyen m.t arasında tartışma yaşandı.

tartışmanın ilk bir saatinde; "yayanın önce geçmesinin" mi yoksa "acelesi olmayan yayanın mesai saatinde işe gideceği belli olan şoföre öncelik hakkını tanımasının" mı daha doğru olacağı tartışılırken taraflar bir türlü uzlaşamadı. devamındaki iki saatte satranç maçıyla olayı çözmeye çalışırken bir türlü yenişemeyen vatandaşlar soluğu avrupa insan hakları mahkemesinde aldı. aihm'in "de sitirin gidin lan sizle mi uğraşacağım?" demesi üzerine silahlar konuştu. 5 ölü 25 yaralı.
  • "şaka gibi savunma: yol yaptılar"
  • her sabah aynı otobusu kullanan kız ogrenci otobusteki herkese cikolata dagıtmaya basladı. ortamdaki sevgi dolu havayla otobus soforu radyoyu actı ve bu dunyadaki en mutlu kisi sevmeyi bilendir calmaya basladı. otobuste bas ortulu kadına da acık kadına da yer verildi. sonra ikisi yan yana oturup gule oynaya sohbet etmeye basladılar. yaslı bir cift otobuste el ele tutusan genc ogrenci cifte "ne guzelsiniz. buyunce evlenin." dedi. bu sırada tepedeki havalandırmayı acmayı basaramayan yaslı amcaya gencler hemen yardım etti, sonra da oturması icin yer verdi. otobusteki turku, kurdu, cerkezi, lazı, ermenisi, suryanisi, muslumanı, hristiyanı, yahudisi mutluydu.
    bir cikolata dagıtımıyla olaya bir hayli sevgi katan genc kız ogrenciye gazeteciler neyin hayalini kurdugunu sordular.
    genc kız "dunya barısı istiyorum. bir de berkecan ile ilaysu ayrılsın istiyorum." acıklamasında bulundu. ^_^
  • idam cezası bu kez idamı tekrar getirenleri vurdu.

bu sabah itibarı ile idam cezası infaz edilen eski cumhu......

öhöm ...

yeni yeni türkiye'den ....
  • reis kendisine "f**k you" diyen trump'a "i fuck you dog man! who are you huh?!" diyerek dünyayı titretti.
  • (bkz: geberdi)
  • finlandiya milli eğitim bakanlığından bir heyet türk milli eğitim sistemindeki başarının sırrını araştırmak için resmi temaslarda bulunmak üzere ankara'ya geldi.
  • suriye'li sığınmacılardan, kalan son kafile de bugün ülkesine döndü..
  • ve artık eskiden olduğu gibi yeniden tek derdimiz olan sokak çocukları için hükümet kolları sıvadı, ayrıca narkotik ekiplerimiz diyarbakır'da, türkiye üzerinden avrupa ve amerika'ya götürüleceği düşünülen 5 ton uyuşturucu maddeyi başarılı bi operasyonla elegeçirdi.