şükela:  tümü | bugün
  • tam bir gönül insanıdır. elbette temel ihtiyaçları karşılamak ve belirli bir kalitede yaşamak için belli oranda para gerekli. tabii zenginlik ise başka bir olay.

ancak kime hayalini sorsam, ya çok zengin olmak istediğini söylüyor, ya da x bir mevkiye gelmeyi hedeflediğini belirtiyor. başka bir amacı, hayali olan yok mudur ?

edit : olayı çocuğa ve evliliğe endekslemek doğru değil. evlenip, ayrılmış bir anneyim. ve hiçbir zaman amaçlarım arasında evlenip, çocuk sahibi olmak olmadı. evlenip, çocuk sahibi olmak amaç değil sadece aşk sonucu spontan gelişen bir olay olabilir yaşamın akışı içinde. hepsi bu.
  • ''tanrım bir geçim kapısı açıver bana,
    kimseye minnetsiz yaşamak yeter bana.
    şarap içir, öyle kendimden geçir ki beni,
    haberim olmasın gelen dertten başıma.

mal mülk düşkünleri rahat yüzü görmezler,
    binbir derde düşer, canlarından bezerler.
    öyleyken ne tuhaftır yine de övünür,
    onlar gibi olmayana adam demezler.

yel eser, umutlar savrulur gider,
    sensiz, bensiz kalır bağlar bahçeler.
    altın gümüş nen varsa harcamaya bak!
    ölür gidersin, düşmanın gelir yer.

şu dünyada üç beş günlük ömrün var,
    nedir bu dükkanlar, bu konaklar?
    ev mi dayanır bu sel yatağına?
    bu rüzgarlı yerde mum mu yanar?

şu testi de benim gibi biriydi;
    o da bir güzele vurgun, dertliydi.
    kim bilir, belki boynundaki kulp da
    bir sevgilinin bembeyaz eliydi.

girme şu alçakların hizmetine,
    konma sinek gibi pislik üstüne.
    iki günde bir somun ye, ne olur!
    yüreğinin kanını iç de boyun eğme.

gül verme istersen, diken de yeter bize.
    ışık vermezsen, ateş de yeter bize.
    hırka, tekke, post most olmasa da olur,
    kilise çanları bile yeter bize.''
  • evlenmek ya da çocuk sahibi olmak olabilir. *
  • işte bu insancıklardan biri benim. inancım da yok. çocuk yapma isteğimde hoşuma giden biri olunca oluyo.
  • cennet cennet dedikleri
    birkaç köşkle birkaç huri
    isteyene ver anları
    bana seni gerek seni
  • başlığı okuyunca hızlıca hayaller listemi gözden geçirdim. kariyerden kasıt gece yarısına kadar çalışmak, birilerine emir vermek, mesaiye kalmak ise kesinlikle kariyer sahibi olmak hayalim yok. e iyi bir kariyerim olmayacağı için çok param olsun derdim de yok. ama şu var hayallerime giden yol illa paradan geçiyor. gezmek istiyorum mesela para şart. gezgin ruhu yok bende. aç gezemem, her yerde yatamam, otostop çekemem. gezerken en iyi yerde uyumam gerekmese bile en iyi yerde yemek yemeliyim. en iyi fotoğraf makinesine sahip olmak istiyorum. iyiden kastın nedir derseniz google 'a yazıp fiyatlarına baktığınızda araba parasına eşdeğer olduğunu görecekseniz. para kazanmak hayalim yok ama hayallerime giden yollar para ile döşeli
  • tuzu kurudur.
  • ciddi ciddi benim lan. ikisi de yok bende ikisinde de gözüm yok zaten.. oralet içen tarzda bir insanim. kahveye gidip kenarda oralet yudumlayan dünya derdi umrumda değil emmisi gibi. hiç marka, lüks , kariyer, yükselmek gibi şeylerde gözüm yok. ben sevgiyle ve huzurlu bir şekilde yaşayıp öyle ölmek istiyorum.
  • şahsımdır. hayatımın hiçbir evresinde ne mevki, ne para hırsım olmadı. çünkü hayatta bunlardan çok daha değerli olan şeyin farkındayım: zaman.

vakit gerçekten nakit ve bir kariyer, ya da yılda bir ay kullanabileceğin bir tekne, gidemediğin bir yazlık veya ancak geceden geceye uyumaya dönebileceğin bir villa için ömrünü, gençliğini harcamaya değmez. sokakta kalmayacak bir barınak, bir sağlık güvencesi, iki lokma yemek olsun yeter. geri kalan para ve zamanımla mütevazı seyahatler, okumak, spor yapmak, belki bir müzik aleti çalmak, hayvan beslemek ve internet üzerinden beleş dizi-film izlemek yeterli.

ama bütün bunlar bekar insanlar için geçerli. çocuğu olan maalesef artık işin ve paranın kölesi olmak zorunda.