*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hurafe)
 • beklentilerin fazla olması sonucu yaşanabilecek durum. *
 • ilk anda şok etkisi yaratan durum.insan çok uzun zamandır istediği birşeye sahip olunca, ilk,bir iki gün şoka giriyor ama sonrasında yüzünden silinmeyen bir gülümsemeyle etrafta salak salak dolaşmaya başlıyor.
 • hayallerimizin gerçekleştiğini hayal etmektir.
 • şu sıralar müthiş şekilde istediğim şeydir.bir hayal kurdum ve bunu yarı yarıya başardım.şimdi çok az bir zamanı kaldı ve ben bu kurduğum hayali yerine getirirsem kendime yenilmemiş olacağım.çok istiyorum ve istemek yetmiyor biliyorum.ancak tek bildiğim şey bir hayal kurdum ve gerçekleşecek!
 • keşfettiğim çok özel bir yöntem sonucunda hayatımda hep gerçekleşen durum. ne mi yapıyorum? hayallerimin gerçekleşmemesini hayal ediyorum, henüz hiç şaşmadı bu taktik o derece istikrarlı bir hayatım vardır.
 • gerçekleştiği halde iyi olacağını tahmin ettiğim fakat hiç de iyi olmadığını farkettiğim olaydır.

  bakın,yani öyle aham şaham biri değilim.başarılı sayılmam.birkaç hayalim vardı hayatım boyunca;

  7-8 yaşlarımdan beri çizerim.bunun için belirli bir dönem tedavi bile aldım diyebilirim,dünya fazla anlamsız geliyordu-ki halen öyle-.bunun psikolojik bir sorun olduğuna kanı getirdiler.ilginç.neyse konumuza dönelim;

  hayatım boyunca çizerim diyordum.evet çizim yapmayı çok severim,kendime iyi diyemem,kötü de diyemem.ilk okulumun son 4 senesini tarihi düzeyde salak bir şehir olan sakarya'da geçirdim.ilk okul bitince saçma sapan sebeplerden dolayı bursa'ya taşınmak zorunda kaldık.iyi de oldu aslında.büyük bir şehir,hoş,imkan fazla falan falan...

  neyse,bursa'ya ilk geldiğim sene bu çizim işlerini devam ettiriyordum.birkaç kişiyle tanıştım bu tarz işlerle ilgilenen.biri bana mavi'de tasarımcılıktan bahsetti.yahu niyeyse senelerce bunu düşündüm.hayalim bu oldu.1 tane dahi olsa mavi'de herhangi bir ürünümün yayınlanmasını hayal ettim kendime.ve şu anda mavi'de dünya çapında sergilenen 12 tasarıma sahibim.

  mutlu muyum?

  evet ama ilginç bir duygu.amacım kalmadı lan?!

  tek derdim var şu anda o da şu salak üniversite olayı.düşündükçe hüzünleniyorum.ağlayasım geliyor.yani,çok değerli bir şeyi elde edene kadar değerliymiş aslında.çok saçma yahu,çok saçma.insanın hayallerinin gerçekleşmesinin bu denli üzücü bir durum olduğunu asla ve asla tahmin edemezdim.ki bu sıra tahmin edemediğim birçok şey olmuyor değil.

  hayat ne acayip ya,insanlar falan.

  (bkz: cortex'i yanmış tasarımcı)
 • "hayallerin gerçekleşmesi tabii ki mümkün değildir, bunu biliriz, arzu olmasa, belki hayal kurmazdık, oysa hayal kurmak yararlıdır, hayalerimizin yıkılışını görürüz, bu başarısızlık bize yeni bir şey öğretir." marcel proust - la prisonierre

  "en büyük korkularımız da, en büyük umutlarımız da gücümüzü aşan şeyler değildirler; zamanla korkularımızı yenebilir, umutlarımızı gerçekleştirebiliriz." marcel proust - le temps retrouve
 • insan üzerine kurduğum hiç bir hayal gerçekleşmedi; bu karşı cins ile ilgili olabilir ya da bir dostumun beni düşünüp hatasını kabul etmesi vs. insan üzerine kurulanlar salıverilmeli evrene zorlanmamalı, yoğunlaşmamalı o vakit gerçekleşiyor ancak insan üzerine olan hayal gerçekleştiğinde de hayırlı olmuyor.

  bir filmde diyordu ki "hayaliniz ne kadar uçuksa gerçekleşmesi o derece mümkün" zaten hayal dediğin uçuktur, basit olmamalı birinci şart bu.

  ikinci şartımız istiyorsun ancak istemek ve inanmak kardeştir, birinden biri eksikse olmuyor. delicesine inanacaksın gerçekleşeceğine bir yandan da ister iken gerçekleşmesini. herşeyin bir zamanı var ve o zaman geldiğinde şaşıracaksın.

  başka bir kuralımız da dilerken ve de inanırken imkan ya da sebep sunmayacaksın mesela diyelim amerika'ya gitmek istiyorsun; nasıl, hangi parayla, miras kalsın, loto çıksın değil! imkan seni bulacak, sen sayarsan seçenekler (açıklar) oluşuyor ve bumerang yönünü sapıtabiliyor.

  oradan çok uçuk mu gözüktüm size? dünyayı diledim ve dünyaları aldım üzerinden 8 sene geçti hayal kurmaya başlayalı ama başardım 8 sene sonra para olarak değil imkan olarak sundu bana