şükela:  tümü | bugün soru sor
  • berdan hayallerinin peşinden koşanlardan. 16 yaşında ve futbolun cinsiyetlerden bağımsız bir spor olduğunu gayet iyi anlatıyor.

"içimden geçene kulak verdiğimde kendimi oyunun içinde buldum. önce mahalledeki çocuklarla, sonra da takım arkadaşlarımla. 3 yaşımdan beri topun peşinden koşmak benim için hayallerimin peşinden koşmak demek. sahaya çıktığımda kafamda kazanmak ya da kaybetmek değil, sadece oynamak oluyor. ben de çıkıp oynuyorum. kimseye benzemek istemiyorum. herkesten bir şey öğrenmek, kendimi geliştirmek ve sonunda yine berdan olmak istiyorum. sen de hayallerinin peşinden koşmak istiyorsan çık oyna!"
  • aaa tabi canım koş hayallerinin peşinden çünkü bu hayatta senin o sikik hayallerini engelleyebilecek hiç bir şey yok yok yeter ki nike pabuçların ayaklarında olsun dedirten cümle. para pul, eğitim, imkan, fırsat, destek, çevre, aile bunların bir önemi yok amk.

nike'ı giydim ve mal gibi hayallerimin peşinden koşmaya başladım. pardon o ayakkabının taksidini ödeyemedim diye beni kovalayan bankacı yüzünden koşmaya başlamışım.
  • hayallerinin peşinde koş diye başlayan bu şarkıyı getirdi aklıma..

şarkı link

(bkz: bulut bazen)
  • yaşadığımız bu coğrafya da şanslı veya karaktersiz doğmadıysan hayal diye bir kelimenin varlığından bihabersindir.
    başarı hikayeleri din gibidir, sadece düşmüş fakiri ayağa kaldırır, gerçeğe en yakın tesellidir.
  • gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapın. olmak istediğiniz yere gelene kadar durmayın. fakat bu koşturmaca sırasında hayallerinizden uzaklaşmadığınızdan, insanlığınızı kaybetmediğinizden emin olun.
  • dunyada yasamamis insan sozudur.
  • yoksa, ömrünüz boyunca onlar sizin peşinizden koşar.

diye devam eden cümledir.
  • eğer hayaller varsa kesinlikle bir an bile vazgeçilmemeli. varsın gerçekleşmesin o hayaller. sonuca ulaşmak için geçilen süreçte öğrenilenler/edinilenler sonuç kadar kıymetli olabiliyor.
  • vazgecmemek bazen en guzeliymis. hayal kurmanin yillarca anlamsiz olduguna inanmistim meger hayal kurdurcak duygulara sahip olmamammis nedeni... yani bir hayal varsa gerceklesene dek vazgecmemeli onu ogrendim onu ogretti bana yasadiklarim...