şükela:  tümü | bugün
  • berdan hayallerinin peşinden koşanlardan. 16 yaşında ve futbolun cinsiyetlerden bağımsız bir spor olduğunu gayet iyi anlatıyor.

"içimden geçene kulak verdiğimde kendimi oyunun içinde buldum. önce mahalledeki çocuklarla, sonra da takım arkadaşlarımla. 3 yaşımdan beri topun peşinden koşmak benim için hayallerimin peşinden koşmak demek. sahaya çıktığımda kafamda kazanmak ya da kaybetmek değil, sadece oynamak oluyor. ben de çıkıp oynuyorum. kimseye benzemek istemiyorum. herkesten bir şey öğrenmek, kendimi geliştirmek ve sonunda yine berdan olmak istiyorum. sen de hayallerinin peşinden koşmak istiyorsan çık oyna!"
  • koşmak istiyorum ama nefesim kesiliyor..tempolu yürüyorum o sebeple,umarım ölmeden hedefe ulaşırım.
  • zordur, çünkü bazen * hayallerin senden çok daha hızlıdır.
  • ya koşar en azından denedim dersin yarın bir gün, ya da hayatın boyunca keşkelerle yaşar durursun
  • gece gece bir yıllık arabesk dozumu almama sebep olan başlık. hayalinin peşinden koşmak; onun için birşeyler yapmaktır, yaptıkça hergün daha da inanmaktır, engelleri aşmaktan zevk duymaktır, sana dayatılandan kurtulmaktır, özgür olduğunu hissetmektir, hayatına anlam kazandırmaktır, mutlu olmaktır...
  • hayal kaldıysa koşacağız peşinden.
  • olm ne sikik entryler giriyosunuz ya... (bu ikinci entry e ithafen yazilmistir) hayatta bi sekilde istedigini basaramayanlar ayni hayale sahip olanlara bok atip duruyor... bende zamaninda futbolcu olmak istiyordum ama olamadım... oyle lafta degil bayagi da iyi oynuyorum... ama torpil şans dayı vs hic birseyimiz olmadigindan belli bi noktada kaldik... simdi ben benden sonra futbolcu olmak isteyenlere olamazsiniz mi diyim... olsunlar... olsunlar ki benim yapamadigim hayallerimi de yapsinlar... elimden gelse hepsine de destek olmak isterim... koşun hayallerinizin peşinden... ve daima inancinizi koruyun... umarim basarirsiniz... cunku mutlu insanlar hayallerini gerceklestirebilenlerdir...
  • hayallerinin peşinde koş diye başlayan bu şarkıyı getirdi aklıma..

şarkı link

(bkz: bulut bazen)
  • yaşadığımız bu coğrafya da şanslı veya karaktersiz doğmadıysan hayal diye bir kelimenin varlığından bihabersindir.
    başarı hikayeleri din gibidir, sadece düşmüş fakiri ayağa kaldırır, gerçeğe en yakın tesellidir.
  • gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapın. olmak istediğiniz yere gelene kadar durmayın. fakat bu koşturmaca sırasında hayallerinizden uzaklaşmadığınızdan, insanlığınızı kaybetmediğinizden emin olun.