• düşlediklerinin gerçek olması için var gücüyle çabalayan adam anlamında sıklıkla kullanılan deyimdir.deyime konu alan adamın amacı ipi goguslemek tir.kimi zaman engelli bir koşuya dönüşüverir bu;ancak adam hayatının en manidar koşusunu yapmaktadır.
    (bkz: ben bugun ukte doldurdum)
  • duz adam degildir.
  • hayata karşı hırsı olan insandır.
    "istanbul sen mi büyüksün yoksa ben mi" adamıdır. sıradan ve alışılageldik hayatı benimseyememiştir. hayatını başkalarının yönetmesine, dış etkilerin şekillendirmesine izin vermez. ayakları yere sağlam basar.

tabiki dış dünya her zaman üstesinden gelinecek, basit bir yer değildir. hayallerinin suya düştüğü zamanlar da olur.
    ama o, hiçbir zaman pes etmez. kötü tecrübelerinden ders çıkarır ve asla pişman olmaz. çünkü çok iyi biliyordur ki, kendi düşen ağlamaz.
    yenilgileri onu daha kuvvetli ve hırslı yapar. daha seri saldırmaya başlar hayatın üzerine.
    yorulmak nedir bilmez. bu nedenle de hayatı her daim renklidir, heyecanlıdır.

maddiyatı önemsemez, maneviyat daha kıymetlidir onun gözünde. geleceğini planlamaz, anı yaşar. dolu dolu yaşar.
    örnek alınacak insandır. özgürdür.
    ancak, ülkemizdeki boktan yaşam koşulları dikkate alındığında; bu adam olmak baya zor bir iştir.
  • rüzgara karşı koşan adamdır aynı zamanda.
  • hayallerinin peşinden koşarken kırıklarına basıp yaralanandır genellikle. ama belli etmemelidir acısını. gülümsemeli ve inandırmalıdır kendini, etrafındakileri. bilir ki mutlu bir hayat olanaksızdır; insanın başarabileceği en iyi şey kahramanca bir hayattır (bkz: arthur schopenhauer).
  • bu uğurda sevgilisini terk edebilecek kişidir.helal olsun...
  • bir burhan altintop kadar bile sevilmez, kimse hayranlık duymaz.

http://www.facebook.com/…an-adam/47262306268?ref=ts
  • kazanmak veya kaybetmenin kendisi için önemli olmadığı, yegane işi yaşamak olan adam.
  • genelde düşer. tabi düşmeyeni makbuldur.
  • bir kadına illa ki takılır. kadınlara takılmasa da hayallerine ulaştıkça kadınlar önüne atlar. sonra da ona göre hayallerini uydurmaya çalışır.
    kadın üzüp terkedince ben n'aptım deyip, oyalandığı yerden tekrar koşmaya başlar.
hesabın var mı? giriş yap