• deniz seki'nin güzel mi güzel yeni şarkısı...

zamanında olmuş olanlar olabilir...
  • iyisin tabi den kat kat daha güzel şarkı, tutmaması ilginç
  • iyisin tabii'den 5-6 kat daha güzel olmasına rağmen hakkında neden hiç entry girilmemiş anlamadım. deniz seki'ye bile fazla bu şarkı. keşke arabam olsaydı da akşam bangır bangır bu şarkıyı dinleyerek ortalama 55 km hız ile gezinseydim usul usul :( tarkan'ın sen çoktan gitmişsin'den sonra dinlediğim en güzel arabada dinlemelik şarkı diyebilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=mxxsijwxbfy
  • güzel şarkı. arapça bir şarkıdan uyarlama gibi duruyor. kemanlarda falan amr diab, nancy ajram havası var.

edit: uyarlama değilmiş. müzik iskender paydaş'a aitmiş.
  • yine radyoda keşfettiğim bir bomba. havaalanından eve dönerken, akşam saatleri, trafik keşmekeş, birden radyoda patlayan/parlayan şarkı ve son sesi hakeden şarkı.
    korkmuyormuş deniz abla artık. kadının dibisin vesselam.
  • acayip güzel şarkı, şimdi yeni çıkan klipte ünlüler falan oynayınca muhtemelen bu şarkı da piyasaya bomba gibi girer. dostum arda'nın da üstte belirttiği gibi, tam böyle trafikte acelen yokken arabada usul usul dinlenecek şarkı.
  • klibi bugün çıkmıştır. bana deniz sekiyi sevdiğimi fark ettirmiştir.
    https://www.youtube.com/watch?v=xuphmyvgnhw
  • deniz seki'nin hayat 2 bilet klibi basligiyla haberdar oldugum ve cok begendigim deniz seki sarkisi.

insan kendisiyle yüzlesmeden, hatalarini habul etmeden ve de kendini affedip, kendisiyle ve hayatla barismadan alsa tam olarak devam edemez.

iste bu sarkida bu var. "zamanında olmuş olanlar olabilir" derken kendisiyle yüzlesip, olanlari dogru ve yalislariyla kabul etme, "korkmuyorum, korkmuyorum hayat senden artık hiç, korkmuyorum" derken de, hayatla ve kendisiyle barisip ve tekrar hayata meydan okuyarak, yoluna devam etme.

en basta, kokmadigimiz icin hepimiz yürümeyi ögrendik. ilk yürüs denemerinde düstükce canimiz acidi agladik ama cocukken tekrar düserim korkusu olmadigi icin eninde sonunda kalkip yürdük!

ben cok sevdim sarkiyi ve bir kez daha deniz icin üzüldüm.

umarim tekrar özgürlügüne kavustugu zaman da, hayattan korkmamaya, hayata meydan okumaya devam eder.
  • sarki fena degil de klip kotu olmus. ozellikle bazi unluler hic olmasaymis iyiymis.

*armağan çağlayan: yukaridaki yorumun muhatabi bu. kendisi "sismansin, popstar yarismasinda olmamalisin" insaniydi 12 sene once. ben de kendisine iade ediyorum: cirkinsin, klipte oynamamalisin. hakikaten botoks yaptirmis ve inanilmaz basarisiz bir operasyon olmus. suratinin alt kismi sarki soyluyor ama ust tarafta gozler korkunc birer faltasi gibi ve zerre kipirdama/mimik/duygu yok. biz de yaslaninca boyle olmayiz umarim. zaten son derece antipatik bir figur. gitsin
    *berkay: tanimiyorum, adini google images'a yazmak zorunda kaldim hangisi oldugunu ogrenmek icin. gitsin
    *demet akalın: oncelikle kollar patlican. demet akalin'a bir garezim yok ama yine de biraz spor yap ver o kilolari be able. biz seni manken bildik. gene de klibin populer bir yuze ihtiyaci var, demet siritmamis. kalsin
    *deniz akkaya: 15 sene oncesinin superstar mankeni. ancak su an hala televizyonda olmasi icin bir neden yok. estetikleri 90'larin sonunda iyiydi ama su an felaket gozukuyor yaslandikca. gitsin
    *emel müftüoğlu : emel'in sesini ve sarkilarini severim ama bu ne??? hasta makyaji, yuz ifadesi, mimikleri falan. acayip depresif. anneanne gibi -ama anneanneler sempatik olur-. ne olmus, ne kadar salmis kendini. kesinlikle ve kesinlike gitsin
    *gülben ergen: klipte jestleri mimikleri vucut dili sarkinin havasina en cok uyan insan. sesi de deniz seki'yi andirdigi icin normalde siritmamis. kendisinden oldukca igrenirim ama kalsin
    *hakan altun: sesini ve sarkilarini sevmem. ama kimseye zarari da olmayan kendi halinde bir tipmis gibi gelir bana hep. kalsin
    *ışın karaca: kilo vermis elbette ki ama bence en buyuk degisiklik yuzunde. daha bir sasi gibi oldu gozleri son yillarda. neyse, bu klipte hareketleri sasirtici bir sekilde abartisiz. kalsin
    *iskender paydaş: deniz seki'nin beraber calistigi aranjor/produktor. kotu bir yani yok, zaten klipte erkek sikintisi var. kalsin
    *linet: deniz seki'nin kardesi whatsapp grubu kurup "herkes yarin siyah giyip geliyor tmm mi?" demis. yani klipte bir kostum calismasi yok. linet'te dolabini acip, kendisi icin normal baskalari icin berbat bir sekilde takmis takistirmis kombinlemis. iyi bir vokal ote yandan. ortada
    *nihat odabaşı: deniz seki'ni kankasi ve yillardir calistigi fotografci/klip yonetmeni. bu klibi yapsaymis keske. kalsin
    *nilgün belgün: iyi kotu sempatik bir karakter. guler yuzlu, pozitif. asagida kovacagim cok isim var. o kalsin
    *oktay kaynarca: populer ve sevilen bir figur ama haraketleri, surati falan klipte cok oturaksiz. ortada
    *onur baştürk: kim bilmiyorum.
    *ömür gedik: igrenc bir insan bence ama en azindan cirkin degil. kalsin
    *pınar altuğ: klipte en cok yuzu gorunenlerden. gulben mutluyken bu huzunlu takiliyor. kotu durmamis kalsin
    *reyhan karaca: toplamda 1 saniye falan gorunuyor zaten hahahahahaha. fazla bile. tipe bak. gitsin
    *saba tümer: cok az gorunuyor, hayret. halbuki populer ve gorece olarak sempatik ve fotojenik bir yuz. bu klip icin ideal olurdu. dakikalari arttirilsin ve kalsin
    *serdar seki: gitsin
    *yonca evcimik: cok siritmamis. ama kilo almis gozumden kacmadi. ki cocuk falan da dogurmadi bildigim kadariyla. zaten 50 yasinda ne cocucugu aman. kalsin
  • arkadaşlarının desteği, deniz seki'nin sesi falan herşey çok güzel de sanırsam kafiyeye uydurmak için yazılan "kalp kırılınca içinde yen kalınca" sözünde mantıksızlık barındıran şarkıdır.

zira orjinali kol kırılır yen içinde kalır olan atasözünde geçen yen bildiğim kadarıyla gömlek kolu anlamına geliyor. hatta manası aile içinde olan olaylar,kavgalar,tartışmalar yine aile içinde kalır ya da kalmalıdır şeklindedir. yani kol kırılsa bile gömlek kolunun içinde olduğu için yine kolu kırılan bilir gibi.

yani şimdi "kalp kırılınca içinde gömlek kolu kalınca" demek bu durumda manasız kaçmış oluyor tabi. sanırım anlamı bilinmeden yanlış bilinerek kullanılmış bir söz olmuş.
hesabın var mı? giriş yap