• (bkz: zampun)
  • dövmesi çok güzel olan ağaç. her vücudda güzel duran bir şekilli ağaç.
  • bir kuşak bu dizideki sam*'a hayran büyüdü. seslendirenin de etkisi büyük bence. *
  • ne zaman kayseri'ye yolum düşse, şehrin kalansız bir hesapla taksim edildiği çınar ağacının yanında buluyorum kendimi. tam göbekte. trafik ışıklarının, yayaların, yani şehir piyadelerinin patikasının yanında. kayseri'ye yolunuz düşerse bu yeşil sakallı asuri'ye sorun yolunuzu. sol tarafı trenlerin otellerine götürür sizi, sağ tarafı teleferiklerden başka kuşu kalmayan erciyes'e, yüzü organize ilmeklerle işlenmiş halılara, soyu kurumuş traktörlerin paslı organlarının bulunduğu pazara dönüktür. organı alınmış bir pirinç atla, heyecanlı bir mustafa kemal, çınarın sırtına yaslanarak sivas'a, erzurum'a doğru gider.

ama benim kafam karışıyor, ışıklar bir yeşil, bir kırmızı, sarı o kadar kısa sürüyor ki. hazır değilim hiçbir zaman. sigara paketinin tamamını içiyorum karar verene kadar. sahibi şımarık bir çocuk olmalı buranın. tramvaylarla oynuyor sürekli. götü başı belirsiz bir yılana benziyorlar. aceleci ve gecikmiş yolculukların caydırıcı kanunları gibi işliyor her şey. adım atmaya korkuyorum.

öndeki kızın kalçasını pusula belleyen iki bölüşken piç, valizinde kokmuş elbiseleri ile eve dönen dikkate alınmayacak bir öğrenci, ehliyet hocasının amına koyacağını telefonda övünerek tüm şehre anlatan ehliyetsiz, saçları seyrelmiş kadınlar, yanlışlıkla sevişilen bir geceden ibaret bebeler... herkesin ağzında bi küfür. orospu çocuğu, anası sikişmiş, siktir lan, amına çaktığımın çıkardığı... siken sikene. herkeste yapay bi afrodizyak.

ankara'nın kavakları vardı. kılıçtan geçirildiler. kadavralarıyla siteler marangozları deneyler yapıyordu.

kayseri'de meydanın tam meydanında bir çınar ağacı var, hala duruyor. en sevdiğim kayseri'li o. pazarlık yapmayı sevmiyor. utangaç. sıkıştırmışlar iyice. yatağanını teslim etmesini bekliyorlar. mekanize bir birlik, tek tip bi tugay sarmış etrafını. hayatı o kadar ucuza satmıyor bu asurice konuşan tüccar çınar. firar edebilirsem eğer binlerce okumla ve tatar yayımla bir giray gibi tırmanacağım zirvelerine. kim küfür ederse çınarından ıskalayacağım.
  • oyuncu kadrosunda kenan bal, ayşe tunaboylu, fikret kuşkan, idil fırat, özge özberk, onur saylak, beyza şekerci, tolga güleç ve enis arıkan'ın bulunduğu trt1 dizisi. müziklerini fahir atakoğlu yapıyor. yönetmeni barış yöş, senaryosunu ise volkan yazıcı kaleme alıyor. yapımcı: focus film
  • çekimleri için ayakkabı dükkanı oluşturulmuş dizi. (bkz: şeref kundura)
    edit: eşref kundura imiş. yanlış hatırlamışım.
  • yayin tarihi belli olmus. resmi twitter hesabindan aciklandi, 18 eylul persembe 19:55.

ilk bolum fragmani da taze cikmis: http://youtu.be/gwrvapfxl_g
  • bu akşam trt'de başlayacak ve sadece onur saylak için bile izlenebilecek dizi.. kadrosunda yakışıklı mı yakışıklı önümüzdeki senelerde fotoğraflarını her tarafta görebileceğimiz mertcan özsoy isimli yetenekli bir oyunculuk öğrencisini de barındırıyor.. [https://www.facebook.com/…175673530/?type=3&theater https://www.facebook.com/…175673530/?type=3&theater]

her perşembe televizyonun karşısındayız artık kendisi için.
  • guzel diziymis izlenir. cok sicak ve icten buldum. aile dizisi.
hesabın var mı? giriş yap