şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir zamanlar melek apartmani ve ferhunde hanimlarda deli roluyle nermin adinda bi kadini canlandiran kisinin bas rolunu oynadigi dizi...gercek adi melek baykal bu arada...
 • belki de günlük hayata yakınlığı ile ilgi gören dizi.
 • yayin hayatina show tv'de baslayan, iyi oyunculara sahib olmasina ragmen arabesklikten cikamayan bir dizi
 • (bkz: ayak baglari)
 • senaryosu muhtemelen sette kotarilan salak dizi. hatta daha büyük ihtimalle senaryosu olmayan dizi.
 • zamanında ilgiyle takip ettiğim dizidir. yaklaşık 5.5 yıldır kimse entry girmemiş, sözlükçülerden doğru düzgün kimse izlemiyormuş demek ki.

  diziyi özet olarak anlatacak olursam, nurhayat (melek baykal), kocasından ayrılan ve kendini çocuklarını yetiştirmeye adamış bir annedir. babasını rahmetli kenan pars, boşandığı kocasını da selçuk özer (dizideki adı kemal'di galiba) oynamıştı. kemal ve nurhayat'ın 3 çocukları vardı. küçük çocuk hariç diğer 2 çocuğa kıl olurdum. özellikle arzu yanardağ'a ve ortanca çocuğa. arzu yanardağ'ın dizideki adı nurgül, ortanca sarışın çocuğun adı da ahmet'ti. küçük çocuğun ismini çıkaramadım. çocukların babaları yani kemal şerefsizin tekiydi. selçuk özer'e başka filmlerinden de kıl oluyorum ya neyse.

  dizide bir de güven kıraç (tevfik) ve çocukları cephesi vardı. zaten güven kıraç'ı da o zamanlar çok severdim. güven kıraç'ın birbirine çok benzeyen fakat gerçek hayatta kardeş olmayan iki kızı vardı.

  dizide nurgül'ün sevgilisini/kocasını çok sevdiğim bir şarkıcı olan melih görgün oynuyordu. dizide de adı melih'ti. melih görgün o zamanlar şarkıcı değildi fakat dizide de şarkılar söylüyordu.

  nurhayat gibi süper bir karakter bile salak kızının yüzünden hapse girmişti. ayrıca nurhayat kenan ışık'ın programına katılmıştı ve 64 milyar lira kazanmıştı. 64 milyar o zamanlar çok iyi paraydı.

  kısaca güzel bir diziydi, son sezonunda bozulmuştu gerçi o da fakat yine de günümüzdeki çoğu diziden daha içtendi bence.
 • malcom in the middle'daki en küçük çocuğa benzeyen bir tane kepçe kulaklı çocuğu vardı nurhayat'ın.

  ek: yanılmıyorsam o çocuk büyümüş geniş aile'deki "saltuk" olmuş.
 • atv'ye geçmeden önce birkaç yıl boyunca daha iyi bir hali cumartesi veya pazar günü show tv'de oynayan bir dizi idi. show tv cast'ında güven kıraç ve melih görgün yoktu. sonradan atv alarak güzelim diziyi prime time'da katletmiştir.
  melek baykal'ın esmer, kepçe kulaklı ve gözlüklü şirin çocuğunun adını murat olarak hatırlıyorum.
 • pek bilinmeyen melek baykal dizisi.
  bunda ferhunde hanımlarda nermin karakterini canlandıran sempatik, şen şakrak, hafif meşrep kadının yerini vakur, hayatta kalma mücadelesi veren bir bayanın almasının; izleyicilerin de bunu yadırgamasının payı büyüktür.