şükela:  tümü | bugün
  • limantepe kazısını bir nazi kampına çeviren değerli hoca..
  • 65. yaşı için anı kitabı çıkarılmış ve kitabın kapağında şu anda başkanlığını yaptığı limantepe kazı alanıyla poz veren türk arkeoloji dünyasının değerli hocalarından...

yolun her daim açık olsun hocam...

http://www.homerbooks.com/book.php?bookid=41065
  • urla' da dalış sırasında kalp krizi geçirmiş ve şu an yoğun bakımda olan değerli arkeolog.
    umarım çok kısa sürede sağlığına kavuşur ve kaldığı yerden devam eder.

dualarınızı eksik etmeyin.

edit: mekanı cennet olsun!
  • en kısa sürede sağlığına kavuşmasını dilediğim kişi. umarım buradan iyi haberlerini alıyor oluruz.
  • izmir'in urla ilçesi limantepe su altı kazı başkanı prof. dr. hayat erkanal, dalış yaparken geçirdiği boğulma tehlikesi sonucu yoğun bakıma kaldırılılmış uzun süredir tedavi görüyordu. bugün hayata veda etti. mesleğine, mezopotamya'ya, arkeolojiye, kazılara ve hayvanlara adanmış bir ömür geçirmiştir. onunla tanışma fırsatı bulduğum için şanslıyım. öncelikle ailesine, öğrencilerine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.
    mekanın cennet olsun hayat hocam..
  • ölüm haberini az önce duydum ve çok üzüldüm. tanışmak istediğim hayvansever arkeologlardan biriydi. özellikle sualtı arkeolojisine ayrı bir ilgim olduğu ve hayvansever olduğunu duyduğum için kendisiyle çalışmayı ve tanımayı çok istemiştim. nasip değilmiş. mekanı cennet olsun.