şükela:  tümü | bugün
  • fahrettin koca’nın yeni mottosu.
  • artık benim de mottom.

dövmesini yaptıracağım.
  • ev var ev var şimdi.
  • hemen atasözleri ve deyimler sözlüğüne girmesi gereken söz öbeği
  • (bkz: ağır yaşamlar)

sonucu bu programdakilere dönecek korkusu.
  • hayatı bile sığdırdık, babam dahil bir dedeleri şu evlere sığdıramadık.
    bugün üçten sonra dükkana kaçıp kilitlemiş kendini.
  • “evde kal” , “hayat eve sığar” diğer sloganlar “hayat tokiyle güzel” , şeklinde devam etmeyecekse büyük bir ; zımmen de olsa, evde kalın , çıkmayın , herkes aynı anda işe gitmesin , biz söyleyemiyoruz bari siz anlayın gibi bir mesaj mı yatıyor arkadaşlar . biz mi anlamıyoruz acaba?
    ev ev ev diyip sabah işe gitmemiz bizim mallığımız mı?
    n’apalım gitmemeyi mi denesek?
    boku bokuna öleceğiz, ölmesek de sürüneceğiz lan.
    home office çalışan bembeyaz yakalıların , virüs tedbirleri konuları maillerini okuyup kendini mal gibi hisseden tek ben miyim?
    aynı anda derse girmesek yok yazılmıyorduk olm biz. bu bilinçle büyüdük. aynı anda işe gitmezsek yok mu yazılacağız lan?
    opel cor-sa , kor-ona n’apmaz?
  • 23 mart 2020 fahrettin koca açıklamalarını dinlerken bu cümleyi duyduğum anda başlık açasım gelmişti. işin perde arkasında kim bilir kaç kişi çalıştı böyle bir cümle bulmak için, orası ayrı bir olay ama tarihe geçecek bir cümle.
    gerçi bugünlerin tümü belki 10 yıl sonra tarih ders kitaplarına girecek günler kanımca...
  • sağlık bakanının ısrarla söylediği ama sanki çok da şeyolmayan slogan.

evdekal gibi net ve özet değil, ayrıca etkileyici de değil.
  • ne yalan soyleyeyim, sevdim bu slogani. elbette hayat eve sigmaz ama boyle gunlerde iyi geliyor boyle yaratici bir sey duymak.

bizim icin (hollanda) slogan '10 yil yetecek kadar tuvalet kagidimiz var' mesela.