• rafet el roman'ın 1999'da piyasaya çıkardığı albümü.

albumdeki sarkilar:

a
    1 bir melek diliyorum
    2 son mektup
    3 hayat hüzünlü
    4 bulmaca
    5 bir gün olmazsam

b
    1 allah biliyor
    2 bay bay
    3 herşey senin elinde
    4 liberta (el romano)
    5 bugün aşık oldum
  • aslında boş bi adam değil rafet el roman, ama ne yazık ki boş işler yapmak daha kazançlı bu ülkede, bozuk saat bile günde en az iki kez doğru zamanı gösterir ya, işte doğru bir rafet el roman an'ı.

bestesi de özel sözleri de :

" ah mutluluk sesime yüzüme yakışmıyor
    gözlerim yorgun ifadem hüzünlü tükendim
    şapkam başımda ellerim cebimde gidiyorum
    yeniden mi başlasam acaba *
    yeniden doğmak gibi var ya
    çek git buralardan diyorum
    sonu ne olursa olsun
    sebebi neyse bedeli neyse öderim
    nedeni varsa eceli varsa ölürüm
    ah yalnızım biri var ki onu çok özledim
    beni tanır mı hatırlar mı bilemem
    beni sever mi kabul eder mi soramam
    onu hayatım boyunca
    sevdim hep seveceğim
    bütün yollarım ona doğru
    kadehim onun şerefine
    sebebi neyse bedeli neyse öderim
    nedeni varsa eceli varsa ölürüm..."

her halet-i ruhiyede dinlenebilecek, her şeye rağmen!!! umut kokan nadir şarkılardan.
  • kaliteli bir albümdür, 25 haziran 1999 çıkışlıdır. albümün ilk klibi bir melek diliyorum şarkısına, ikinci klibi de son mektup şarkısına çekilmiştir.
  • çok hoş bir soprano saksafon melodisi olan güzel bir rafet el roman şarkısı. keşke sözleri daha iyi olsaydı. kayıttan 1 saat önce yazılmış gibi duruyor.
  • postmodern bir rafet el roman eseri.
  • bu “kasedi” annemin eşyalarını karıştırırken buldum. kendisi rafet el roman'ın hayranıymış o zamanlar. gerçekten de kızlar annelerinin hayatını yaşıyor galiba. üzerinden yıllar geçmiş olsa da annemin o yıllarda sevdiği şarkıları ben de severek dinliyorum. bunlarla büyüdüm çünkü aksini düşünemem.

kasedi ilk dinlediğimde mest oldum. neden bu kadar etkilendiğim konusunda bi fikrim yok, bunu açıklayamıyorum. sarkıların sözleri diyebiliriz, melodi beni mest etti diyebiliriz. ama söyleyebileceğim tek şey var ki ben bu şarkıları malumunuz artık kasetten dinleyemediğim için epey özlüyorum. keşke orijinal kaset kaydı spotify'a yüklense…

bu entry biraz kişisel yakınmaya döndü sanki. ama 22 yıl önce çıkan bir albümü bugün hala sık sık dinlemek istiyor oluşum bu albümün gözümdeki yerini anlatmak için yeterlidir sanırım.
hesabın var mı? giriş yap