şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle goretex botlardır, kış lastiği fiyatına bir çift ayakkabı alıyorsunuz.
  • benim için ürün değil, ürünlerdir.

1. gıda ürünleri

2. elektronik ürünler

3. kozmetik ürünleri (tuvalet kağıdı, ıslak mendil vs. hijyen grubu da burada)

4. ayakkabı. spor ayakkabı almanın lüks olduğu ülke mi olur?

5. giyim. kısmen ucuz satan markalar olsa da düzgün bir şey almak istendiğinde fiyatlar uçuyor.

şimdilik aklıma gelen bunlar. örnek marka isimleri vermiyorum, çünkü her marka pahalılaştı.
  • (bkz: peynir)

eskiden kahvaltıda 2-3 çeşit peynir olurdu. şimdi bir tanesinin fiyatı bile insanın gözüne batıyor.
  • en temel kişisel bakım gereçleri diş macunu ve deodorant.

bugün ucuz dediğimiz marketten sensodyne diş macunu ve nivea men stick deodorant aldım. ortalama markaların ortalama ürünleri, lüks değil birer ihtiyaçlar. bu iki ürüne 40 tl'nın üzerinde bir para ödedim.

günlük asgari ücretin 98,10 tl olduğunu düşünürsek çalıştığımız günün yarısını bunlara veriyoruz. lavaboda ayaklarını yıkayan adamların yönettiği bir ülkenin hayalleri çalınan gençleriyiz biz.
  • arkadaşlar şu an da ucuz bir şey kaldı mı.

şu akp sayesinde biz neyi ucuza tüketebiliyoruz. bu şerefsizler için varsa yoksa kendi partileri, bütün imkan ve paraları kendi keyifleri için harcıyorlar, biz adamların umrunda değiliz.

hala daha bu kolpayı nasıl savunuyorlar ben anlamıyorum. ulan her şey lüks olur mu bir ülkede.
  • 400 gr antep fıstığı
  • bence balıktır
    çölde yaşıyoruz sanki
  • kabak çekirdeği (200gr) minimum 10 lira, geçen sene 5 liraya alıyordum aynı ürünü. ekim ayında bu başlığa yazan arkadaşlar 8.5 lira diye isyan etmiş, 2 ayda %20 fiyatı artışı olmuş neredeyse, geçen seneye göre ise %100 civarı.

görsel mart 2019 4,95 fiyat (indirimli 4.45)

link aralık 2020 9.95 tl

en basiti bu. eşşek anlar.
  • aralik 2020 itibari ile beyaz peynir, domates ve sıvı yağ
  • (bkz: domates)
    (bkz: peynir)

eskiden yumurta peynir yer karnımızı doyururduk. artık onu da hesap ederek alıyoruz. yumurta yanında sucuk kaşar zaten hak getire.