şükela:  tümü | bugün
 • turkcell'in yeni logosuyla beraber gelen yeni sloganı. slogan güzel de daha fazla hayatın reklam cıngılı daha bi catchydi..

  http://www.youtube.com/watch?v=cp80iighzfe
  http://80.93.212.254:85/…/image/turkcelyenilogo.jpg

  "turkcell landor imzalı yeni logosunu ve marka söylemini yeni bir reklam filmiyle tanıtıyor.

  bahadır karataş'ın yönettiği alametifarika tarafından hazırlanan reklam filminin müziği nil karaibrahimgil imzası taşıyor. filmin kubat ve zara'nın ayrı ayrı seslendirdiği iki farklı versiyonu bulunuyor.

  filmin çekimleri yaklaşık 200 kişilik bir ekip ile 7 günde istanbul, mardin, çanakkale ve konya’da gerçekleştirildi.

  reklam turkcell'in marka söylemi 'hayat (sevgiyi) paylaşınca güzel' sloganını sahipleniyor. kullanıcılara şehrin çeşitli yerlerine yerleştirilen, üzerlerinde sevgi sözcükleri yazan billboard'ların fotoğraflarını mesajla ücretsiz olarak gönderebileceklerini anlatıyor.

  'sarılma' kavramının öne çıktığı reklamlarda doğallığın yakalanması için oyuncuların gerçek ailelerden oluşmasına karar verildi. her şehir için ayrı bir oyuncu direktörü liderliğinde, 21 kişilik ekip, yedi ayrı ilde lokal oyuncu araştırması yaptı. bulunan oyuncuların hepsinin gerçek ailelerden oluşması, oyunculuk tecrübelerinin olmaması sebebiyle oyuncu koçlarından destek alındı. hazırlık aşamasında oyuncuların evlerinde, çekim günü öncesinde ise çekim mekanlarında tüm mizansenler prova edildi.

  kubat'ın seslendirdiği reklam için: http://on.fb.me/sswjgr

  zara'nın seslendirdiği reklam için: http://on.fb.me/tnhc9f

  künye
  reklamın başlığı: hayat paylaşınca güzel
  reklamveren: turkcell
  reklamveren temsilcisi : alpay alptekin, koray ata, selin çavuşoğlu, başar sarıkaya, asu şipşak
  reklam ajansı: alametifarika
  yaratıcı grup: arkın kahyaoğlu, musa paça, odisseas sevsevme, mert şentürk, çağlar kurtaran, berat pekmezci, serdar güngör, ebru topçuoğlu, ozan küme
  marka direktörü: gökhan akbay
  prodüksiyon: sertuğ alptekin, berkay tahmaz
  prodüksiyon şirketi: filmpark
  prodüktör: mete özok, sertan özcan
  yönetmen: bahadır karataş
  görüntü yönetmen: burak turan, engin özkaya
  post prodüksiyon: filimişleri
  müzik beste/söz yazarı: nil karaibrahimgil
  seslendiren: zara, kubat
  müzik aranje: jingle house
  medya ajansı: mindshare
  medya planlamacı: filiz göktuğ, banu karaman

  emre sayın: “logomuzda hayatın kaynağı “güneş” var”
  turkcell’in yeni marka söylemi 'hayat paylaşınca güzel' ve yeni logo ile ilgili açıklama yapan turkcell genel müdür yardımcısı emre sayın, “turkcell, herkes sevdiklerine her an, her yerden, her şekilde bağlansın, dünyayı cebinde taşısın, en uzak yerde bile hayatı sevdikleriyle paylaşabilsin diye var. biz turkcell olarak hayatın paylaşınca güzel olduğuna inanıyoruz ve sunduğumuz kaliteli hizmetle, hayata kattığımız değerle müşterilerimizi sevdiklerine bağlıyoruz, onların sevgi sözcüklerini birbirlerine taşıyoruz. ayrıca, paylaşma kavramı bu ülke insanına çok uygun bir kavram; biz de yaptığımız işin doğasında olan ‘paylaşım’ı marka söylemimizin odağına koyuyoruz” dedi. turkcell’in yeni logosunu da anlatan emre sayın “logomuzu sadeleştirirken bizi biz yapan marka mirasımızı ve özümüzü koruyarak, değerlerimizi geleceğe taşımayı hedefledik. yeni logomuzda turkcell’in hizmet anlayışında bulunan dinamizm, sıcaklık ve samimiyeti; hayatın kaynağı “güneş”le simgeliyoruz. güneşteki antenlerimiz de kesintisiz ve hızlı iletişim ile hayata bağlayan öncü teknolojimiz ve servis kalitemizi sembolize ediyor. bir sonraki adımımız, güçlü dünya markalarında olduğu gibi, tipografik logo dediğimiz logonun yazılı bölümüne gerek duymadan, yalnızca amblemimizle turkcell’i ve temsil ettiği değerleri yansıtmak olacak. turkcell olarak müşterilerimizin her anında yanında olmak ve güçlü marka vaadlerimizi karşılamak için gece gündüz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. "

  http://www.mediacatonline.com/…detay/?haberid=53457
 • turkcell'in televizyon dunyasini domine ettigi yeni reklam filmi.

  reklamda gecen sarki baslarda normal, sonralari hos, bir sonraki asamada ise sikici ve itici gelmekte.

  bu kadar kisa bir surede bu uc evreye de ulasilmissa, varin siz dusunun artik televizyonda ne kadar fazla donen bir reklam oldugunu.
 • panpa versiyonu da çıkmış.

  link
 • ağzıma dolanan, beyin hücrelerimi çürüten, bir cümlenin fazla pelesenk olduğunda ne durumlara yol açabileceğini örnekleyen, reklam sloganlarının ne kadar tehlikeli bir kitle imha silahına dönüşebileceğini gösteren cümlecik. ama hakkını verelim, bildiğin japon gibi yapıştırıyor benliğine. kim bulduysa sağlam sadistmiş.
 • türkiye reklamcılık sektöründeki gelmiş geçmiş en büyük duygu sömürüsünü yapan reklamlar dizisi bu.
 • her görüşümde ağız dolusu "sevgilerimi" eksik etmediğim reklamcık! o zara'nın ağlamaklı sesi yok mu televizyondan içeri girmemek içten bile değil.
 • "hayat sömürünce güzel laralala lalla la...
  türk halkı'nı sömüren...üstüne üstlük te keyfi yerinde türküsünü söyleyen dominant gsm operatörü...durumdan memnun olduğu için artık sektörün gelişmesini istememekte...bundan sonra stabil bir ortam olsun...sonsuza dek biz sömürelim...mantığındalar...reklamları da bu formatta...avea isyan modunda....reklamları o formatta...vodafone da yeni müşterileri kapma telaşında fakat yeni gelen müşteriye hizmet vermek için bir adım atmamış...e geldik te ne oldu...alayı aynı...devlet hepsine dur desin...devlet diyorum....sesimi duyan var mı...yok...ortada devlet te yok...hadi hayırlı akşamlar...

  "bakarsan etrafına göreceksin sömürenleri...kanını emenleri...acımasız gerçekleri...bize verdikçe çoğalan servetimizi....laralala lalla la"
 • mahsun kırmızıgül kreatif ekibinde sandım bir an. buram buram duygu sömürüsü, klişeler yumağı. mide bulandırıcı olmuş.
 • adamı televizyon açmaktan soğutuyor. o derece gıcık reklam. kubat yerine başka adam mı kalmadı?
hesabın var mı? giriş yap