şükela:  tümü | bugün
  • millete laf atacağına kendi hayatını güzelleştirmesi gereken dangalaktır.
  • hayatınızdaki güzel şeyi tespit eden yavşaktır. kendiniz, bu güzelliğin farkına varmadıysanız, titreyin, kendinize gelin.
  • yavşak olmayan gerizekalı versiyonu da kıskandığını söyler durur sürekli. farksızdır.
  • sizi kıskanmıştır. nazar boncuğuyla karşısına çıkın. gözüne gözüne tutun.
  • (bkz: taylan)
  • yavşaklığına "bu dünyada işin iş ama öbür dünyanı bilemem" diyerek devam eder.
  • hadi anlat ne anlatacaksan da
    sıra bana gelsin derdindedir.
  • şantiyelerde bolca bulunur bunlardan. corap bile alsan hayat sana guzel der. salak misin olum corapta mi almiyaghhh???

bir sonra ki cumlesi "tabii yeaaaa adamda para var, tabi yeaaaa" olur. ama "ben parami yiyorum olum" derseniz susuyorlar.
  • böylelerinin ağzının ortasına kürekle vurmak farzdır.
  • paylastiginiz guzel bir ani yahut basiniza gelen guzel bir olayi, sizin hic sikinti cekmediginize, gulluk gulistanlik bir hayat yasadiginiza yormasi sonucu bu cumleyi soyler.

bunun altinda yatan sebep daha vahim, insanlarin mutsuz olmasiyla mutlu oluyor bu insan. surekli borc harctan, dertten sikintidan bahsedilsin istiyor. baska bir deyisle isiktan kaciyor bu kimse.

gel gelelim, hayal gercekten size güzel olsa da, dertsiz tasasiz bir yasam sürüyor da olsaniz, gercekten arkadasinizsa bu cumleyi sarf etmez. su ulkede bile hayattam keyif birilerinin oldugunu düşünüp mutlu olur, umitler yesertir. buradan hareketle diyebilirim ki, art niyetli bir insandir bunu diyen kisi.

bu lafi duydugum an icimde agir bir kutle hissediyorum. "ya bir siktir git" deyip uzaklasmak istiyorum.