şükela:  tümü | bugün
 • hayatınızdaki güzel şeyi tespit eden yavşaktır. kendiniz, bu güzelliğin farkına varmadıysanız, titreyin, kendinize gelin.
 • yavşak olmayan gerizekalı versiyonu da kıskandığını söyler durur sürekli. farksızdır.
 • (bkz: taylan)
 • yavşaklığına "bu dünyada işin iş ama öbür dünyanı bilemem" diyerek devam eder.
 • hadi anlat ne anlatacaksan da
  sıra bana gelsin derdindedir.
 • şantiyelerde bolca bulunur bunlardan. corap bile alsan hayat sana guzel der. salak misin olum corapta mi almiyaghhh???

  bir sonra ki cumlesi "tabii yeaaaa adamda para var, tabi yeaaaa" olur. ama "ben parami yiyorum olum" derseniz susuyorlar.
 • böylelerinin ağzının ortasına kürekle vurmak farzdır.
 • paylastiginiz guzel bir ani yahut basiniza gelen guzel bir olayi, sizin hic sikinti cekmediginize, gulluk gulistanlik bir hayat yasadiginiza yormasi sonucu bu cumleyi soyler.

  bunun altinda yatan sebep daha vahim, insanlarin mutsuz olmasiyla mutlu oluyor bu insan. surekli borc harctan, dertten sikintidan bahsedilsin istiyor. baska bir deyisle isiktan kaciyor bu kimse.

  gel gelelim, hayal gercekten size güzel olsa da, dertsiz tasasiz bir yasam sürüyor da olsaniz, gercekten arkadasinizsa bu cumleyi sarf etmez. su ulkede bile hayattam keyif birilerinin oldugunu düşünüp mutlu olur, umitler yesertir. buradan hareketle diyebilirim ki, art niyetli bir insandir bunu diyen kisi.

  bu lafi duydugum an icimde agir bir kutle hissediyorum. "ya bir siktir git" deyip uzaklasmak istiyorum.
 • aslında birçoğumuz olabilir bu.
  insan kendi elindekilerden farklı olanı karşısındaki birinde gördüğünde direk iç geçirip verebiliyor bu tepkiyi.

  iş için seyahat ettiğimde çevremdekilerin çoğu bana kuruyor bu cümleyi mesela. ama halbuki ben o anda sıcacık evimde olmak istediğim için ben de onlara kuruyorum cümleyi içimden de olsa. mesela bi arkadaş var, kocasının durumu iyi olduğu için önce işten çıktı sonra çocuk doğurdu, tek başına çocuğa bakamadığı için yardımcı aldı, sonra çocuk büyüdü ama yardımcı hala devam ediyor vs. şimdi bu kız ne bir ev işi yapıyor, ne dışarda çalışıyor, altında araba, bir gün bilmem kimle kahvaltı diğer gün bilmem nerede yürüyüş filan vs. e tabi ben de köpek gibi çalışan, her işini de tek başına halleden, habire at gibi harala gürele koşturan biri olarak arada bu arkadaşla konuştuğumuzda hayat sana güzel deme gıcıklığını yapıyorum malesef.
  çok da şey etmemek lazım yani, herkes birbirine diyor bunu bence. demese de içinden geçiriyordur illaki kendi özenip de başkalarının sahip olduklarına. ha mutluluk dersen, o bambaşka bir konu. herkesin mutluluğu ya da mutsuzluğu tamamen kendi içinde. dışarıda görünen hayatlarda değil.
 • hayatında hiç risk almamış, seçtiği garantici yaşam modelinde sıkışıp kalmış, mutsuz arkadaş beyanatı. bu arkadaşlar hala ailesiyle yaşıyor ya da erken yaşta evlenip çoluğa çocuğa karışmış kreş aidatı ve ev kredisi ödüyordur. hayata karşı sürekli eleştirel duruşlarıyla tatmin olmaya ve dikkat çekmeye çalışırlar. sizin sersefil hayatınıza uzaktan tiksinerek bakıyormuş gibi gözükseler de içlerinda hala yitirilmiş olduğunu düşündüğü zamanlarının acısı vardır. daha neler neler