şükela:  tümü | bugün
  • evet, aynen böyle. doğru bir laf. bugün ben güzel bir sürprizle doğruluğunu gördüm. aslında sürpriz değil de, insanoğlu işte olması gerekenin adını başka şeylerle değiştiriyor. sürpriz... yine de biraz öyle oldu.
  • 1 haftadır üst üste yaşadığım olaylar ile, kanaat getirdiğim durumdur.

geçen hafta bizimkilere yıllardır sürekli söylememe rağmen beni pek takmadıkları ev satın alma konusunda bir süpriz yaparak ev aldıklarını söylediler. akabinde geçen ay başvurduğum iş için beni çağıran istanbul'daki şirketin şoku geldi. şu an istanbul'dayım, anlaştım şirketle ve 2bin dolar ile işe başlıyorum. hem de yarın iş başı. iş başı dediğim, yarın dubai'ye, sonra singapur'a, ardından malezya, çin, portekiz, ispanya ve ingiltere listesinde devam eden bir iş seyahati içerisinde olacağım. yaklaşık 7 ay yurt dışında geçecek zamanım. ve dün... ekşi sözlük'e bir girdim. hop, 9 ay sonra gelen yazarlık onayını gördüm. hayret lan, her şey ne kadar güzel gitmeye başladı. umarım keyfimi kaçıracak şeyler yaşamam. en fazla, yarınki uçak 15 dk rötar yapsın da keyfim ona kaçsın. razıyım. *
  • kulagimda the cat empire apartman merdivenlerinden dans ederek cikarken alt katta oturan haci teyze ile karsilasinca, hah dedim surprizin boylesi de var, o da beni bulur.
  • sürpriz kelime anlamı olarak beklenmediklik ifade eder.
    uzun süredir yaşadığınız bu hayatta o kadar çok sürpriz bulabiliyorsanız beklenti mekanizmanzın dandikliğine yani salak olduğunuza delalet bir kullanımdır.
    o kadar çok beklenmedik olayla karşılaşıyorsanız demek ki ya olaslıkları değerlendiremiyorsunuz yada buna kafa yormuyorsunuz. hangisi daha kötü bilemedim.
    aklı başında adam pek az sürprizle karşılaşır, bilgisi görgüsü ve anlayışı, dolayısıyla olgunluğu gelişmiş birey öyle ota boka şaşırmaz üzgünüm.
  • özelliklede benim oynadığım iddaa kuponları sürprizlerle dolu :(
  • gerçekten hayat sürprizlerle doluymuş. yıllar öncesinden önünden geçtiğim duvarların, kurduğum hayallerin, keşkelerimin, imkansız gibi gözüken hedeflerimin yıllar sonra tamamen tesadüfen ve hiç beklemediğim bir anda karşıma çıkıp "bak o kadar zor değilmiş. başardın işte. ne yapacaksın sen şimdi ?" diyerek hem güldürüp hem de kara düşüncelere bırakması. ilginç. gerçekten küçükken imkansız gözükürdü bazı şeyler. ama başarmışım. sahi, şimdi ne yapacağım ben?