şükela:  tümü | bugün
 • unicef türkiye milli komitesinin ihtiyaç içinde olan çocuklara yardım için bağış toplamak amacıyla oluşturduğu internet sitesi. bu sitede çeşitli yardım paketleri var. acil gıda paketleri, temiz su paketleri, ilaç ve aşı paketleri var. her keseye uygun. ufak bir bağış yaparak çocuklara yardımcı olabiliyorsunuz.

  http://www.hayatverenhediyeler.org/site/index.php

  sitede hediyelerle ilgili şöyle bir açıklama var:

  hayat veren hediyeler nedir?

  "hayat veren hediyeler" gerçektirler, hayat kurtarırlar, yaşam değiştirirler. bu hediyeler yıl boyu unicef tarafından dünyanın her tarafında, çocuklara ve yaşadıkları toplumlara dağıtılır. bir arkadaşınıza, dostunuza, iş çevrenize hediyelerimizden aldığınızda, onlara, hediyenin fotoğrafı ya da açıklaması olan özel bir e-kart gönderilir. hediye olarak satın aldığınız her ürün, unicef'in hizmet verdiği 150'den fazla ülkede, en çok ihtiyaç duyulan yere ulaştırılır. unutmayın hayat veren hediyeler'den verdiğinizde yalnız sevdiklerinizi mutlu etmekle kalmıyor, tüm dünyada çocukların hayatlarını kurtarıyor ve yaşamlarını değiştiriyorsunuz.

  hediye çeşidimiz çok zengin: ölümcül çocuk hastalıklarına karşı aşılardan, tedavi edici süte, çadırdan, sıtmayı önleyici özel cibinliklere kadar pek çok ürün var.
 • ismiyle müsemma olan hediyeler. her bütçeye uygun alınabilecek şeyler var. barbarhan ile kendimize birer adet "hayat paketi"nden aldık, günlük iyilik kotamızı doldurduk.
 • az önce annemin adına hediye ettiğim hediye.

  anneler gününde annenize, anannenize, babannenize, halanıza, eşinize, teyzenize, süt annenize bir çiçek almaktansa böyle bir hediye gönderip hem onları hem de ihtiyaç sahibi minikleri sevindirin.
 • görülebilecek en güzel site insanlık adına

  o çocukların o gülüşü beni benden alıyor,afrikadaki asyadaki her çocuğun,unicef gibi bir kuruluş aracılığıyla buna vesile olmak da güzel olacaktır,br dahaki ayki maaşımla ilk yapacağım https://www.hayatverenhediyeler.org/….php?giftid=91 şu linkteki şeye bağış yapabilirim,daha ucuza da olabilir tabii
 • eşime yeni yıl için ne hediye alsam diye düşünürken aklıma gelen sitedir.

  yeni bir çocuğumuz olduğu için dünyada ihtiyacı olan çocukların çok temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir paket seçtim.
  buraya yazmamın nedeni ise belki birileri daha benim gibi böyle bir hediye almanın gidip takı, kıyafet ya da çiçek vb almaya göre çok daha anlamlı olduğunu düşünür ve bir kaç çocuk daha kurtulur.

  örnek olması açısından benim hediyemin içeriği:
  her biri 114 gr olan 10 poşet tedavi edici süt tozu; her bir paketi 1 litre su ile karıştırılarak kullanılan ozmozu azaltan 10 poşet rehidratasyon tuzu; 90 gr olan 1 paket tedavi edici hazır besin; 10 doz kızamık aşısı; ağız yoluyla uygulanan 1 şişe 20 dozluk 1 şişe çocuk felci aşısı; 20 dozluk 1 şişe kas içine enjekte edilen tetanos aşısı.
 • az once dogum gunum icin bir adet tetanos asisi hediye eden arkadasim sayesinde tanistigim guzellik.
  25tl den baslayan miktarlarda bagisinizi yapip hediyenizi secebiliyorsunuz.
 • harika bir site. şimdi şirket içinde de yayıyorum.

  zaten aylık ufak bir yardım yapıyorum ama bu şekilde daha somut bir şeyler olması da ekstra motive edici. unutmayın iyilik bulaşıcıdır...
 • kalp pili, böbrek, insülin iğnesi, panzehir vs. (bkz: daha sayam mı)