8440 entry daha
  • gittiğim müzik kursunun yan tarafı eczane. kurstan eczanenin üst katını görebiliyorum. aradaki duvarda pencere var.

eminim ki büyük çoğunluğumuzun iş yerinin üst katında o müsaitlikte bir alan olsa, o alanı arada istirahat etmek için veya herhangi keyfi başka bir şeyler değerlendiririz ama eczacı hanım öyle yapmamış. odayı sağlık problemleri olan sokak kedilerinin yaşam alanına çevirmiş.
    sokakta yaşayamayacak kadar yaşlı olanlar, doğuştan kör olanlar, sakatlar, tümörlüler ve diğerleri. düzenli olarak veteriner kontrollerini de sağlıyormuş hem de. camın arkasından 12 tane sayabildim.

tanımadığım bir kadına duygu dolu bir hayranlığa kapıldım; bir canlının yaşam hakkını kendi imkanları doğrultusunda destekleyen bir kadına hem de.

görsel / görsel / görsel

dünyadaki veya ülkemizdeki hiçbir kötülüğün sorumlusu bizler değiliz; hiçbir aç bizim yüzümüzden aç değil, savaş yüzünden veya başka bir sebepten ölen hiçbir çocuk bizim yüzümüzden ölmüyor.
    bunca kötülüğün hakim olduğu bir dünyada/ülkede yaşıyorken, sokak hayvanlarının yaşam haklarının gözetilmesini/yaşam haklarına sahip çıkılmaya çalışılmasını; “sanki başka dert yokmuş” gibi başlayan cümlelerle ayıplayanları ben de yürekten ayıplıyorum.

unutmayın; bir iyilik, başka bir iyiliği doğurur. küçücük bir iyilik, bir başkasına örnek olur.
hesabın var mı? giriş yap