6467 entry daha
  • sağlıklı ve imkanları yerinde olsa dahi kendi başına duran minik bir bebeği gördüğünüzde ne kadar savunmasız olduğunu görmek ve hayatın sillesini acaba neresinden yiyecek bu bebek diye bir an için düşünmek.
  • benim aklıma gelen iç burkan detaylar kimseye anlatmayacağım şeyler. hayatta sanırım 1 kişi hariç kimseye o kadar zayıflığımı gösteremem. anne babama bile.
  • bambaşka ülkedesin, samimi hissettiğin kimse yok. dostunu arıyorsun bulamıyorsun herkes sahte, çıkar peşinde. en çok sarılmak istediğin insan kmlerce uzakta. ağlıyorsun yutkunuyorsun ama gidemiyorsun, ulaşamıyorsun. sadece saatlerce ağlıyosun.
  • beşiktaş mephisto kitabevinin orada bu ayazda taşa oturarak mendil satan yaşlı teyze. sarılıp o buruşuk ellerinden öpesim geldi. tutamadım aktı yaşlar, ağlamaya yer arıyoruz zaten.
    bazen allahım bu kulunu fazla sınamıyor musun diye isyanlara geliyorum.
  • şu anda bile dünyanın bir yerlerinde bazı insanların ve hayvanların acı çekiyor olduğunu bilmek. daha fazla acı çekmek için ise tüm tarihte yaşanmış olan belki de kimsenin haberi dahi olmadığı o insanların ve hayvanların çekmiş olduğu acıları ve işkenceleri düşünmek.
  • en dindar esnafın bile "nakit alırsam ne olur?" sorusu karşısında hiç utanmadan sıkılmadan hemen indirim yapması benim için,ulan o yaptığın indirim devletten vergi kaçırmak için yaptığın bir eylem değil mi ya da diğer adıyla hırsızlık,hiç mi için sızlamıyor hırsız,bak yine içim burkuldu ya.
  • not verdiğin arkadaşının vizede/finalde senden yüksek not alması
  • en basiti ekşide gezinirken kendini bu başlığın altında bulmak bile iç burkan bir detay değil mi

yine de hayattan örnek vermek gerekirse etrafında güvenecek insan bulmanın bir hayli zorlaşması ve dünyanın git gide yaşanmayacak bir hal alması
  • hiç istemediğiniz halde bir konuda haklı olmak.
    haksız olup kırk kere özür dilemeye razıyken, haklı olup kırk tane özrün kırgınlığınızı giderememesi.
    daha fazla ne burkabilir ki içinizi?
4620 entry daha
hesabın var mı? giriş yap