şükela:  tümü | bugün
7821 entry daha
  • "bir kadının cehennemi kocasının ölümüdür."

teyzemden duyduğum bu söz bu aralar kulağımda çınlıyor. elbette bir çok insan bu konuda hem fikir değildir. ama kalbindeki bağlılığı, aşkı, çaresizliği ancak böyle anlatabildi garibim.

eniştem 63 yaşındaydı. sapasağlam adam bir anda kalp krizi geçirdi. hastanede günlerce yattı. bu konudaki detayları yapsam çoğunuzda panik atak başlar. bizde başladı çünkü. onun dışında çok üzüldüm.

üvey anne elinde büyüyüp teyzeme bir resmini görüp kör kütük aşık olan. onsuz hiçbir yere yatıya gitmeyen, o hastalandığımla paniğe kapılan, düğün günü ona şarkılar söyleyen, 4 çocuğunu birlikte büyüten, herkesin sevip saydığı adam hiç ummadığımız şekilde gitti.

cenaze evi akın akın doldu. günlerce insanlar taziyeye gitti. ama birbirlerine muhabbetleri o kadar büyüktü ki, teyzemi gördüğümde inanamadım. teyzem yaşlanmış ve çökmüş. günler geçti ağlamaktan daha da perişan oldu. insanlar sakinleştirmeye çalıştı. bize dediği 10 gün oldu ama sanki geceler yıl gibi halen.

buraya yazmak istedim. çünkü bu süreç beni çok üzdü ve etkiledi. zaten psikolojik olarak yıpranmış vaziyetteydim bu da tuzu biberi oldu.

anlatmaya çalıştığım, sabahtan akşama insanlardan şikayet etmeyin. evet dünyada kötüler var ama iyi insanlar, çocuklarını birlikte büyütüp birbirine yıllar sonra bile aşk ile bakanlar var. birbirine doyamayanlar var.

hayat çok kısa ya da fazla hızlı geçiyor. mükemmel insanı değil doğru insanı bulun. onu ne zaman son kez göreceğinizi bilmiyorsunuz. bari zamanı boşa harcamayın ve hala vakit varken sıkıca sarılın. birileri sevdiği insanın elini tutmak için gece rüya görmeyi bekliyor..
  • erzak dolabını açtığında, uçuşan kelebek görmek...
29 entry daha