şükela:  tümü | bugün
  • sag tikla sorun gider komutu basi cekerdi sanirim.

faturayi mi yatiramadin sag tikla sorun gider. ise mi gec kaldin sag tik sorun gider..

onum arkam sagim solum sorun. yeter artik amina korum.
  • c>del *.*
  • cmd > shutdown -r

edit: restart komutudur.
  • biraz bildiğim komutları hayatıma uyarlamaya çalıştım. pek de mutlu olamadım.

ctrl + c ve ctrl + v : sevdiğin şeyleri çoğalt. (fesat düşünmeyin hemen; parayı çoğaltabildiğinizi düşünsenize)

ctrl + x : bunun bir nebze abartılmış hali. başkasında olanı yok et ve kendine kopyala (hükümet ve desteklediği zenginler gibi)

ctrl + esc : sevmediğin bir sahneden, göz açıp kapanıncaya kadar uzaklaş. biraz yetkiye sahip standart ortadoğu insanı hareketi.

ctrl + alt + del / task manager : hayatında yanlış giden, seni çok meşgul eden şeyleri bul ve yok et. (yaşam koçları işsiz kalır)

ctrl + tab : birden fazla işi, olayı ve hatta insanı hızlıca yönet. (birden fazla ilişki yaşamak isteyenler için uygun) hatta ctrl + c ve ctrl + x formülleriyle de olaylar arası kopyalama yapabilmek mümkün.

cmd + space : bu macbook kullanan elitlere özel. dilediğin herşey anında elinde olsun. tam zengin işi.

ctrl + z : düşünsenize, pişman olduğunuz noktada, bir veya daha fazla adım geriye dönüp tekrar alma şansın var. daha garantisi ise ctrl + s, mutluluk anından devam et hayata.

...göreceğiniz üzere, pek de bir anlamı yok. bırakın umutlarımızla yaşayalım. böylesi daha güzel.

edit 1 : imla.
    edit 2 : detay.
  • (bkz: ctrl+f)
    net olarak lazımdır.
  • (bkz: reel hayatta undo ihtiyacı) basliginda islenip bitirilmis konu. dagilin.
  • (bkz: purge)
  • " clear" komutuyla ev temizliği yapılabilirdi mesela.
  • kesinlikle "yenile"