şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ya$adigi olaylar sonucunda, verecek tepki olarak bula bula "kusme*"yi bulan dangalaklarin eylemi..

  lanet etmek yerine biraz ders almak, kusmek yerine de biraz caba gostermek mantikli hareketler olarak bir kenarda siralarinin kendilerine gelmesini ummaktadirlar oysa..

  kaldi ki, birilerinin kusmesi hayat'in cok da sikinde degil nitekim..
 • "tavsan daga kusmus, dagin haberi olmamis" misali bir durum.
 • bir insanin mutlulugu elde etme yolunda karsilastigi zorluklarla gous germekten bikinca,hayatta sahip oldugu seylerin bir gun elinden kayip gidecegini dusununce ve mutluluga hicbir zaman ulasamayacigina gonulden inaninca yaptigi eylem.
 • gunumuz gencliginde gencligin depresyon merakina donu$mu$ eylem .
 • (bkz: hayata kusmak)
 • para, sevgılı, iş, şans,... gibi durumların bir insan hayatı icerisinde yeralmaması durumunda olusabilen triplerin butunudur. hıcbırseyden zevk alınmaz tambır saldım cayıra mevlam kayıra durumudur.
 • tek kelimeyle şımarmaktır. siz gece kendi kendinize trip yapıp yağmurda gezersiniz, sözde dertlisinizdir. sonra sabahleyin tam evden çıkacakken ayakkabılarınızı silinmiş ve parlak görürsünüz. kahvaltınızı yaparken anneniz sessizce ayakkabınızı silmiştir. hayatta hiç utanmadığınız kadar utanırsınız, utanmalısınızdır.
 • depresyon meraklisi gencler disinda kalan yasi kemale ermis ama inancini ve umutlarinida kaybetmis bireylerinde yaptigi eylem. dangalaklik falanda degildir vardir bir bildikleri bazilari kapanir icine bazilari ise dagitir. hani deliler gibi sevdigin kadindan gun gelirde kacarsin ya onu uzmek icin degil tam tersine daha fazla uzulmemek icin buda oyle bir sey. aciklamasi zor olandir.
 • hayata küsmek mazoşist bir eylemdir hatta eylemsizlik.
  tek taraflıdır bir kere, "george clooney' e son günlerde dargınım" ya da " bush bu aralar gözüme gözükmesin valla asabiyim" den teorik olarak pek de farklı değildir.

  -sana küstüm hayat, lütfen şu gökkuşağını kaldırır mısın? öyle böyle kızgın değilim sana, gökkuşağıyla, ocak ayında bahar havasıyla, cola kapağıma bedava 1 litre koymakla, trafiği azaltmakla geçecek gibi değil yani sinirim, sitemim.
  ayrıca fırından yeni çıkmış ekmeğin köşesini kırıp tereyağı sürmeyi de reddediyorum. pıh!

  e ne oldu? hayat üzüldü mü önümüzde biriken sümüklü mendiller arttıkça, kafayı yastığa gömünce, nefes alamıcaz diye korkup hemen işleri ayarlayıp maaşımıza zam, kilomuza indirim mi yapacak moralimiz düzelsin diye?hiç sanmam.
  hayat ki, yere para düşürse eğilip almaz, ardından sesin kısılana kadar bağırsan dönüp de bakmaz.

  ahahaha kiminle dansettiğinize dikkat edin!