şükela:  tümü | bugün
  • hepimiz nasılsa bi gün öleceğiz... cümlesinin bolca sarf edilmeye başlaması ile gün ışığına çıkar...
    ve aslında hayatı ciddiye almanın anlamsızlığı da ortaya çıkmış olur... omuzlarınız bayağı bi hafifler... aslında sorumluluklar azalmaz ama siz onları fazla umursamazsınız artık...
    güzel bi şeymiş... ben biraz geç kalmışım o ayrı...
  • hayatla dalga gecmektir bi bakima, hayat felsefesidir. gunu yasarsiniz sadece, umrunuzda olmaz hicbisi. dertsiz tasasiz, mutlu mesut gider hayatiniz, ya da size oyle gelir. ama sunu da unutmamak gerekir, bircok insan hayati ciddiye almayani ciddiye almamaktadir, hatta ise guce de almazlar bu yasam tarzini benimsemis olanlari*.
  • çocukken var olmayan, sonradan geliştirilen davranış. durup dururken değil de bişeylere karşı geliştirildiği, dolayısıyla o bişeylerden fena halde korkulduğunu gösterir. dozuna göre farklı yorumlanır. bi noktaya kadar güzeldir. (bkz: x ile y arasındaki ince çizgi)
  • her bireyde belli bir miktarda bulunmasi gerektigini dusundugum ama bende zerre kadar bulunmayan bir ozellik
  • (bkz: serious sam)..
  • "geleceğedir bütün yatırımlar, hep bir yatırımdır yaşananlar. anı yaşamak, mutlulukları avucunun içindeyken yakalamak zordur koşuşturmaların içinde... ya o çabaladığım ve her şeyin çok güzel olacağını düşlediğim zaman yoksa benim için; elimdeki binlerce saat aslında çoktan yüzlerle ifade edilmeye başlamışsa ben bilmeden. bütün ince planlarım, yaşantımı adadığım umutlarım kumdan bir kale gibi yıkılıvericekse bir gün. şimdiyse sonsuz sevincin zamanı, ya da hıçkıra hıçkıra ağlayabilmenin lüksü... doğrularla yanlışların denklemi aslında koca bir hesaplama hatasıysa ve aslında yoksa yaşamın kullanma klavuzu..." karmaşalarının sonucudur bir anlamda
  • hayatı ti'ye almayı deneyip beceremeyenlerin girdiği ruh hali.
  • dozu kaçtığında hayatta az önem taşıyan şeylerin bile tam tersine gitmesini sağlayan bir düşünce. yeterince iyi yerleşmişse bir insanda, en kötü durumda bile "siktir et nolacak" ya da "koy dibine gitsin" cümlelerini kendi kendine sarfetmesini sağlayan felsefe.sinir hastası olmadanyaşamanın ilk adımı ve anahtarı. sonrasında hayatın sadece gerektiği kadar ciddiye alınmasını insanın kafasına vuran düşünce.
  • hepimizde vardır bu hayatı ciddiye almamak olgusu birazcık, çünkü ya yazarız burada ya da okur.