şükela:  tümü | bugün
  • eğer "hayatı önemseyen ve elinde kalan yılları bu düsturda yaşamak isteyen insanlar"a ait kümenin sağlam bir elemanı iseniz, hayata yüklediğiniz o steril anlamların götünüze girmemesi için uzak durmanız gereken insana ait psikolojidir.
    hayattan hiç bir zaman orgazm kıvamında bir tat almazlar. ne +100 lük bir sevinç ne de -100 derecelik bir çöküntü içerisine girerler. duygusal duyarlılıkları minimum seviyelerdedir. "0" onlar için en ideal noktadır. belki de hayatı hak ettiği şekilde yaşıyorlardır. ama kesinlikle bu yaşayış, onların hür iradelerinin bir seçimi değildir. allah tarafından ballı olduklarındandır.
  • itiyadi olarak değil de ara sıra içinde bulunulmasi gereken ruh durumudur. hayat insanlari ne kadar ciddiye almaktadır ki, biz de ona karşı her zaman ciddi ve ağırbaşlı olalim.
  • aslında psikolojiden ciddi anlamda bahsedilemez. hacim olarak düşünüldüğünde, yok denecek kadar az yer kaplar bu insanlarda.
  • zamanla sahip olunabileceğini düşünenlere "level 1" niteliğinde tavsiye olarak; (bkz: orgazm taklidi yapmak)
  • default ya$am psikolojisi.
  • para-psikolojisi.
  • her şeye tepkisiz kalan insan psikolojisi..hayatı ciddiye alan bir insan belli dönemlerde kendini hayatı ciddiye almaz bulabilir..
  • eğer hayatı ciddiye alan insan psikolojisi ile hayatı ciddiye almayan insan psikolojisi arasındaki ince çizgide dans ediyorsanız -ki bu bir çoğumuz için zaten böyledir- ve orgazm ifadesiyle dolaşan insanlara ait bu tarafa geçmek istiyorsanız hemen maksimum volume ayarı yaptıktan sonra sonra gaz bir parça dinleyin. eğer hangisi diye düşünüyorsanız, mfö'den mazeretim var asabiyim ben süper olur derim! ama yok mırın kırın ederim ben derseniz fear of the dark derim hiddetlice! ama hala "ama" ile başlarsanız cümleye, şimdi orayı gelirim derim!
    (bakın ben bu taraftayım intibaı)
  • kaybedecek birşeyi olmayan insanın sahiplendiği psikoloji