şükela:  tümü | bugün
 • koç üniversitesi felsefe bölümü öğrencisidir. tiyatro ve sinema sanatçısı aynı zamanda şair ve oyun yazarıdır. genç yaşına rağmen pek çok büyük önemli burs kazanmayı başarmıştır. yıldız kenter ile çalışan ve kendisine alyoşa adında tek kişilik bir oyun yazan kişidir. aynı zamanda hazırlık günlerinden arkadaşım olup ilerleyen yıllardı önemli işler başaracağına inandığım kişidir.
 • dün akşam iksv tiyatro festivalinin açılış gecesi sonrası iksv salon'da verilen partiye katılan, derya alabora, genco erkal, tülay günal la konuşurken sen, hemen yanında bulunduğum, bütün gece ona bakmama rağmen yanında sevgilisi olduğunu zannettiğim kısa saçlı güzel hatunla ingilizce konuşan, meleksi, seksi, saçlar belinde sarı dalgalı efsane güzellik. kıskançlık dedikodularından duyduğuma göre efsane okul juilliard'dan, rada'dan ve avrupa genelinde tek kişiye verilen tiyatro ve performans bölümlerinden tam burs almış, şu anda üç festivalde oyunları oynanıyormuş, kendini yazar yönetmen zanneden genç tayfa sinir sinir ona bakıp fısır fısır konuşuyordu. oysa herkese gülümsüyor, bir de anladığım kadarıyla çok mutavazi... takipçinim, yanında duran gri elbiseli benim, başka bir yerde fark edersin umarım...
 • bu çok ilginç bir velet. felsefeyi tek tercih olarak yazmış adamın, geldiği yol gibi gideceği yollarda en başından belli olur. bu adam hangi yola gideyim ikileminde oyuncu mu olsam yoksa ... diye düşünürken birden fazla işe el atarak hepsini tercih etmeye çalışmış, hala da çalışıyor. bence alyoşa da iyiydi güzeldi de şu film yazıyormuş onu bekliyorum. hangi ara yazarak zaman geçiriyor ya da nasıl bir ortamda karakterlerin ruh hallerini betimlemeye çalışıyor buralar hep merak konusu. adam olacak çocuğa katılmış mı bilmem ama adam hakkaten adam olmuş, tipi çocuk, yazdıkları büyük bir kişi. başka şeylerde yazsın diye bekliyoruz. gerçi iyi burs aldı, bundan sonra yazacağı şeyler varsa yoksa ingilizce(gavurca) olur amma elbet bir gün bir şekilde o yazılarda çevrilir, okuruz.
 • 2 gün önce koç üniversitesinde felsefe diploması alırken gördüğüm adam. beline kadar uzun güzel saçlarının üzerine kep pek yakışmıştı. şimdiye kadar yazıp çizdiklerinin hiçbiriyle karşılaşmadığım için hakkında yorum yapamayacağım ama aldığı ödül ve takdirleri ardarda sıralayınca etkileyici bir özgeçmişi var gibi duruyor. film senaryosu yazıp herkese ulaşmasını beklemekteyim.
 • henüz 27 yaşında istanbul konservatuvarın baş oyunculuk hocalığına terfi etmiş, dört üniversitede ders veren, çılgın profesörlüğe ülkenin tek adayı. iki yıl önce gördüğümde de başımı döndürmüştü, olgunlaşmış, olgunlaştıkça başaklar gibi zerafetle eğilmiş, bu dünyaya ait değil, bugün daha iyi anladım. şu anda türkiye'deki benim diyen sanatçının erişemeyeceği işler yapmaktadır, takip edilesi, kıymeti bilinesi, pamuklara sarmalanası çok güzel insan, bugün eminim ki yakışıklı değil, güzel, çok güzel hem de.
 • (bkz: reserved)

  şimdiden çok kibar olduğunu söyleyebilirim ancak sonradan daha fazla yazacaklarım olacağına eminim.
 • hollanda kraliçesi amsterdam dam meydanındaki görkemli kraliyet sarayında şerefine davet veriyor. amsterdam üniversitesinin yeni çağdaş sanat ve oyunculuk yöntemleri hocası. vay babacım.
 • odaya her girdiğince ışık saçan, hem alanına dair, hem hayata dair hep "parlak" fikirleri olan, zeki olduğu kadar eğlenceli ve en önemlisi çokça "dolu" insan. seviyoruz !

  unutmadan, yakında adını çokça duyacağınızdan emin olduğum yetenek timsali,güzellik abidesi bir kız kardeşi var : ezgi çitaklar. bu ismi de bir kenara yazın !
 • oyun yazarlığı yapar. diyalogları sağlamdır. oyunu okumak izlemekten fazla zevk verebilir.
 • lüleburgaz anadolu lisesi mezunudur yanılmıyorsam.