şükela:  tümü | bugün
  • beceremediğim eylemdir.
    aksine düzene sokmak için uğraştıkça içine sıçtığım bir hayatım var.
    o yüzden ben en iyisi bokumu temizleyene kadar koku yaymayayım etrafa.
    boklar temizlenene kadar herkes kalsın sağlıcakla...
  • ne ki o?
    kime göre neye göre tabii.. kimilerine göre iş eş çocuk...
    bence ütopik bir düşünce...hayır ev değil ki; ortalığı toplamayla rutin görevlerle sorumluluklarla çözülsün. hayat... içine bildiğin birey hatta bireyler giriyor. beşere göre plan düzen olmaz hacı...
    illa biri bozacak. ha düzenden kasıt kısır döngülerden ibaretse ona lafım yok.
  • düzen her zaman değişir. düzülen ise sabittir. bu yüzden zordur bu işler.
  • otuzlu yaşlarımın hayali olsun. bıraktım düzene sokmaya çalışmayı. nasıl olsa dağılacak.

zaten ben dağınık bir insanım. odam dağınık, masam dağınık, dosyalarım dağınık, dolabım dağınık, kafam dağınık... hayatımda düzen aramam saçma bir kere.

düzenin olması için belirsizliklerin yok olması lazım. en azından iki şık arasında kalmamalı insan.
  • hayat düzeni = iş+evlilik+çocuktur.(toplumsal bakış açısı)
    hayatınızı düzene sokmak için bu üçlemeyi bir araya getirirmiş olmanız gerekir.sonuç;önemli olan toplumun ne düşündüğü değil sizin ne düşündüğünüzdür üçlemenin canı cehenneme...
  • düzen yakalandığı an ilk yapılması gereken iş.

(bkz: yapılmasında hayır olan işler)
  • başarmaya yaklaştığım eylem.
    biliyorum yine bir engel çıkacak önüme, illa ki çıkar. ama o engeli de aşacağım sözlük, ondan sonrakini de. hissediyorum, topladım yeterli gücü.
    en dibe çakılmadan harekete geçemeyen bir yapım var. bu yüzden bile bile en dibe de çaktım kendimi ama yavaş yavaş yükselip her şeye yeniden başlıyorum, o yüzden geçmişteki hatalarımı sineye çektim.
    ve bunu yaparken fark ettim ki insan en zor kendini affedermiş; en zor kendine kondururmuş yaptığı hataları.
    ama affettikten sonrası var ya, siz diyin kuş gibi hafiflemek, ben diyeyim omzumdan koca bir yük kalktı. öyle güzel bir şey. *
  • tam soktum dersin de biri gelir tabandan her şeyini yok eder. yeniden yeniden denersin ondan sonra, defalarca söylersin hayatımı düzene soktum ben diye ama aslında düzene soktuğun hayatın değildir. çünkü düzenini hep hayatın bozar. hayatı düzene sokmak diye birşey yoktur. düzene parmak sokan hayat vardır
  • biraz geç olsa da nihayet yapmaya çalıştığım eylem.

uzun zamandır sürekli ordan oraya taşınmaktan , bavul gezdirmekten yorulmuştum, hoşuma giden bir abajur yada bir mutfak eşyasını alamazdım, hele dekoratif yastıklar örtüler neler neler..ı ıııhhh , yük olur taşıyamam, gereksiz diye diye kendimi iyice homeless gibi hissetmeye başlamıştım. kendime ait bir evim olsa , bende kendimi bir yere aitmiş gibi hissetsem mutlu olacağım.

neyse ki şükür bunun için bir adım atmış olmak huzur verici, şimdi sırada diğer ertelenmiş olan şeyleri yapma vakti.
  • genel olarak, hayatin duzeni size sokmasiyla sonuclanir.
    tanim: hicbir sey elinizde degilken ( kader gibi ) gerceklestirilemeyecek eylemdir.