• adam kayırmadan, liyakatsizlikten, lüks ve şatafat düşkünlüğünden, israftan, fakirlikten, eşitsizlikten, kadına şiddetten tek kelimeyle bahsettiğini göremezsiniz. bunların odak noktası olan oluşuma sıkı sıkıya bağlıdır. ezberinde dünyanın beytini taşıyor olsa ne yazar. hakkın yanında olduğunu duruşunla göstermiyorsan sabah akşam hak desen kim inanır.
  • zeki adamdır; yurdum insanının nelerden hoşlanacağını çok iyi bilir, güzel masallar anlatır, malum kesimin aklı gider bu adamı dinlerken. memlekette neyin kıymet gördüğünü bilir, ona göre davranır.

bizim insanımız, acı gerçekleri haykıranları sevmez. gerçeklerle yüzleşmek ağır gelir. parmağın gösterdiği yere değil, parmağa bakarlar. şekil önemlidir. bir adam ne kadar sakin ve mütevazi görünürse o kadar haklıdır.

tevazu, kibri kamufle etmek için kullanıldığında çok tehlikeli bir hal alır. ben bu adamda tevazu arkasına gizlenmiş kibir görüyorum. fethullah da çok mütevazi görünürdü. kendine kıtmir (köpek) derdi, dinleyenlerin aklı giderdi daha sonra meleklerin kendini namaza kaldırdığı hikayesini patlatırdı, zaten aklı gitmiş olan müritler inanırdı.

yapmayın, etmeyin, bir insanı değerlendirirken şekline, şemaline, masallarına, hitabet yeteneğine, kafiyesine bakmayın. güç ile arasındaki mesafeye bakın, söylemleri ile eylemleri arasında çelişki olup olmadığına bakın. yaşadığı toplumun gerçek sorunlarına değiniyor mu ona bakın.
  • oturun bir konuşmasını dinleyin. bilgi barındırmaz. kişisel gelişim kitapları gibi sadece boş söz. hitap edebildiği kitle de buna göre şekillenmiş. bu gibi insanlar ile zaman kaybetmeye değmez. çünkü sadece propaganda yaparlar. buyursun genç bir kitle ile soru cevap yapsın görelim o romantizmin içi ne kadar boş.
  • tasavvuf gibi her şeyi sevgiye bağlayan, allah'ı her yerde gören birisi olarak, twitter'dan fatih tezcan gibi ölüm listesi hazırlayanları takip etmesi de ilginçtir.

siyasal islamcılığın medya yüzüdür. şiir okur ve twitter'dan halkı kin, düşmanlık ve ayrılığa davet edenleri takip eder.
  • çocukları anaokuluna yollamayın, kadının en büyük görevi ev hanımı olmaktır gibi saçma sapan söylemleri var. kadına çok değer veriyormuş gibi konuşup aslında yeren bir zat.
  • kan emici, gencecik vatan evlatlarinin kanindan beslenen siaysal islamci bir vampirdir kendisi.
  • "kayıp yok, onlar sadece yer değiştirdiler" diyor. ondan beş dakika önce oğlunuz şehit oldu haberini alan babanın, "yaralı diyordun komutan" diye hıçkıra hıçkıra ağlayan çaresiz bir babanın videosunu ağlaya ağlaya izledim ben. sonra bu düdüğün konuşmasını izledim. kan beynime sıçradı!

pişkin mi denir, utanmaz mı denir? ne diyeceğimi bilemedim. umarım en yakın zamanda siz de yer değiştirirsiniz.

benim evladım oralarda şehit olsa ve bir gevşek kalkıp gelip, "hepimiz ölücez, yer değiştirdi evladın, böyle ölüm kimseye nasip olmaz" dese dalağını, ciğerini sikerim onun.
  • türkçe düşmanı, takipçilerinin "ağbi ezbere on milyon beyit biliyor, çok büyük adam" şeklinde cümlelerle göklere çıkardığı, dini bütün genç kızların sevgilisi kişi. kendisni son derece sevimsiz buluyorum. rahatsız edici bir konuşma tarzı var.
  • - "seni sevmekden maksat dert ve gamı tatmak
    yoksa rahat ettirecek şey çoktur."
  • askerliğini nerede ve ne olarak yaptığını merak ettiğim, tez kendisi veya çoluğu-çocuğu yer değiştiresice zavallı.
hesabın var mı? giriş yap