şükela:  tümü | bugün
  • bazı insanlar wardır ki onlar her olan-bitene rağmen hayatı severler, hiç bir etki onları hayatı sevmek tutkusundan vazgeçiremez... onlara pollyannacı diyip gülüp geçenler de wardır. bu tip insanları uzaktan izleyip ben de onları severim, çok şirin insanlardır, "bi kötülük gelmez" gibi görünürler oysa onlar mağdur, mağlup, mahdum, mahçup ve mahzur olmadıkları için böylesine seviyorlardır hayatı... hayatla gerçekten karşılaşan insanın "hayatı sevmek" diye bir hissiyatı kabullenmesi söz konusu değildir...

hayat insanları sevmez çünkü.... ben de severdim hayatı ama hayat ölümü severdi o zamanlar...
  • (bkz: hayat bilgisi) , (bkz: hayati ciddiye almak), (bkz: hayat gorusu), (bkz: hayat kadini), (bkz: hayatin anlami), (bkz: hayatin sonu)... yeter daa bkz'mainiz...
  • bazi insanlar vardir ki tum guzelliklere ramen hayati semezler.. bir nevi anti-polyana takilirlar... ne yaparsaniz yapin kesinikle hayati sevmezler.. olaylarin kotu tarafini gormekten hoslasirlar...
  • yemek yemeyi sevmekle dogru orantilidir..
  • herkes aslında farkında olmadan birgun gelip öleceğini bildiğinden bunun bunalımı ile yaşar.bu bunalım hayatı sevmemize engel olur zaman zaman fakat hayatı tüm bu olumsuzluklarıyla zevk alarak yaşamamız için tüm güzellikleri paylaşarak o güzelliklerin zevkini ikiye katlamalıyız.işimizi iyi yapmamız, ve insanları olduğu gibi sevmemiz hayattan zevk almamız için gerekli en önemli kurallardır.büyük bir nefes alalım ve ciğerlerimize kocaman bir oksijen çekelim.olgun bir gülümseme ile hayatın tadına varalım...
  • bir filmi izledikten, bir kitabı okuduktan, çok farklı biriyle tanıştıktan sonra, keşke bir çok kez dünyaya gelip hepsini yaşasaydım ya da en azından orada olsaydım demek.
  • depresyondan çıkmak için herkesin sürekli verdiği öğüt.zaten herşey yolundaysa;hayatın akıcılığında kim sallar hayatı,kim aklına getirir ki çiçeği böceği.yalnız kalınca,hiç bir şeyden zevk almayınca direk yönelinen eylem.
  • karşılıksız bir sevgi çeşididir. hayatın kimseyi sevdiği, öptüğü veya kimseye verdiği görülmemiştir.