şükela:  tümü | bugün
119 entry daha
  • yolun yarısını bitiren biri olarak diyorumki insanlardan olabildiğince uzak yaşayarak bu huzuru buldum ömrümün büyük cogunlugunu ülkenin en kalabalık şehirlerinde geçirdikten sonra huzuru en yakın insan topluluğuna 30-40 kilometre uzaklıktaki araziyi alip işletmede buldum şimdi bağ evinde serin bir havada rakım kopeklerimle felicitayi dinleyerek ömürden bir gunu yiyecegim
  • birlikte yaşanılan insanları çok iyi seçmek.
  • birine soyunmak ve onunla seks yapmak basit, insanlar bunu birbirine her zaman yaparlar. ama birine ruhunu açmak, ona hayallerinden, korkularından ve düşüncelerinden söz etmek ve onun hayatına tamamen karışmak, işte gerçek çıplaklık budur.
    hayatı stressiz ve de huzurlu yaşamak istiyorsanız çıplak olun...
  • çoğumuzun bildiği gibi az insandır. ama bunu hayata geçirebilenler maalesef azdır,çünkü çoğu yalnız kalmak , tek kalmak gibi kavramlardan tırsarlar.
    sık sık doğanın içinde olmak , temiz beslenmek , hareketli olmak , kendine güvenini sağlayacak hayat düsturları edinmek , hayatındaki az sayıda insanın anlayışlı olması , yani seninle zıt olsa bile anlayışlı bir insan olmuş olabilmesi.
    ilk etapta aklıma gelenler bunlardı sözlük ahalisi. yani benim için bunlardır da diyebilirim.
  • para.
  • benim gördüğüm kadarıyla, gerçek manada stressiz ve huzurlu yaşayan insanlar, kendi içlerinde bazı şeyleri aşmış insanlar oluyor. insanın, olaylardan bağımsız bir şekilde stressiz ve huzurlu yaşamayı öğrenmesi lazım.

sanırım ilk gereken şey, insanın kendisiyle olan kavgasında galip gelmesi. kendi içimizdeki sorunları çözmedikçe, bu başlıkta yazan şeyler hep bir yerde eksik kalıyor. tamamlanmamışlık hissi bünyeden ayrılmıyor hiçbir zaman.

bunu nasıl çözeriz, inanın bilmiyorum. bence bu sorunun cevabı her insan için farklıdır. belki de daha içimizdeki sorunun ne olduğunu bulmadan manasız cevaplar arıyoruz kendimize.

bir gün yataktan kalkarken "ha olay buymuş demek ki." deyip, mutlu bir şekilde kalkmak dileği ile. ben bunun bu kadar kolay olmayacağını düşünüyorum ama neyse.
  • yalnız yaşarsanız huzurlu yaşarsınız.
  • eşşek yüküyle paranız olması lazım. bu kadar basit.
  • insansız hava sahasıdır
  • çok para..
    veya
    az insan
191 entry daha