• mutlu ve lüks içinde yiyip içerek geçirilen haftasonu fotolarini instgramda paylasmak için ideal saatlerdeyiz sanırım. yanılıyor olamam.
    sana göre lüks istakoz yemektir belki bana göre iç huzuru ...
    bana iç huzurunun resmini yapabilir misin abidin ?!
  • stresli ve huzursuz yaşamı yeterince yaşamış olmak.
  • mümkün olduğunca aileden uzak durmak, siyaset, magazin, trendler, sosyal medyagereksiz arkadaş çevresinden uzak durmak, ve bu saydıklarımın hepsini ciddiye almamak. bir kaç çok iyi dost, olabiliyorsa çok iyi bir hayat arkadaşı bunun dışında genelde minimal insan ilişkisi, kesinlikle denize yakın bir yerde yaşamak ofis ortamı dışı basit bir iş sahibi olmak ve az şeye sahip olmak ve büyük bir şehirde yaşamamak
  • hayat
  • ütopik hayaller kurmamaktır sanırım, zira stressiz hayat mümkün değil.
  • stressiz bir hayatın olabilmesi benim gibi istanbul'da yaşayan biri için mümkün değil.yola çıkıyorsun gideceğin yere iki saatte ancak varabiyorsun.gün içinde birçok strese maruz kaliyorsun.bu streslerde huzur bozuyor.sahip olduklarimla mutlu olmaya çalışıyorum.insanlara mesafeli ve iyi ilişkiler içinde olmaya çalışıyorum.çevremde de guvenebilecegim az insan bulunduruyorum.kafam biraz daha boş olup böylece biraz daha huzuru yakalamış oluyorum.
  • birine soyunmak ve onunla seks yapmak basit, insanlar bunu birbirine her zaman yaparlar. ama birine ruhunu açmak, ona hayallerinden, korkularından ve düşüncelerinden söz etmek ve onun hayatına tamamen karışmak, işte gerçek çıplaklık budur.
    hayatı stressiz ve de huzurlu yaşamak istiyorsanız çıplak olun...
  • sağlıklı bir beden
    sağlıklı bir psikoloji
    sağlıklı bir çevre
    tabi ki bunlardan birinin eksikliği insanı hayattan koparmamalı .
  • benim gördüğüm kadarıyla, gerçek manada stressiz ve huzurlu yaşayan insanlar, kendi içlerinde bazı şeyleri aşmış insanlar oluyor. insanın, olaylardan bağımsız bir şekilde stressiz ve huzurlu yaşamayı öğrenmesi lazım.

sanırım ilk gereken şey, insanın kendisiyle olan kavgasında galip gelmesi. kendi içimizdeki sorunları çözmedikçe, bu başlıkta yazan şeyler hep bir yerde eksik kalıyor. tamamlanmamışlık hissi bünyeden ayrılmıyor hiçbir zaman.

bunu nasıl çözeriz, inanın bilmiyorum. bence bu sorunun cevabı her insan için farklıdır. belki de daha içimizdeki sorunun ne olduğunu bulmadan manasız cevaplar arıyoruz kendimize.

bir gün yataktan kalkarken "ha olay buymuş demek ki." deyip, mutlu bir şekilde kalkmak dileği ile. ben bunun bu kadar kolay olmayacağını düşünüyorum ama neyse.
  • yalnız yaşarsanız huzurlu yaşarsınız.
hesabın var mı? giriş yap