şükela:  tümü | bugün
  • var dayı oğullarım hem de çok. sürü halinde hemde. en az elli tane vardır ama en az. üniversiteye hazırlanırken orta okula giden bir dayı oğlumla tanıştım. onun da kafasının az çok çalıştığını görünce fikir vermeye başladım. derslerine odaklan çalış falan filan. o şekilde benim yanıma ara sıra çalışmaya gelir matematik, geometri sorularını çözdürür hem o öğrenmiş olur hem de ben kendimi görmüş oluyorum.

ben üniversiteye yerleştim. orada işler güçler devam ediyor. beni ara sıra arıyor abi ben ne yapayım, nasıl edeyim deyip duruyor. bende geçtiğim evreleri anlatıp yardımcı olmasını diliyorum. neyse bu dayı oğlu da üniversiteye yerleşti. beni sosyal mecralardan takip etmeye başladı ee mecburen bende takip ediyorum. en sevdiğim iki arkadaşımı genelde etiketler ve yorumlarla eğleniriz. orada bu bizim hergeleleri de görüp takibi atmış bunlara da. bir ara baktım bir fotoğraf paylaşıldı. ama gördüğüm an hassiktir bu dangalak benim fotoğrafımı ne diye paylaşıyor lan dedim. fotoğrafı yakından inceledim ulan bu ben gibi ama değil, o gibi ama değil kim lan bu.

fotoğrafı iyice inceledim. benim gibi bir küpe takmış ama aynısı. gözlük takmış bir tık daha koyu lacivert. giyim desen birebir aynı. paylaştığı fotoğrafın altındaki yazı noktasından virgülüne kadar aynı. her neyse dedim ne olacak mk alt tarafı bir benzerlik. bir kaç gün geçti benim paylaştığım fotomun aynısı yanımdaki kız ile aynı giyim kuşama ait bir kız ve altındaki yazı yine birebir aynı. az sinirlendim dayı oğluya. altına bu sözleri ve fotoyu bir yerden hatırlıyorum yazıp gülücük ekledim. "örnek almak da mı yasak" diye cevap verdi. normal bir şey herhalde deyip konuyu kapattım.

sonra fotoğrafların ve paylaşımların ardı arkası kesilmedi. bu g*tüne parmak attığımın dayı oğlu sosyal medyada paylaştım bütün fotoğraflarımın aynısı çekip, aynı sözlerle paylaştı. klonlanmış dolly oldum ya la ben. ulan elim ayağım titremeye başladı artık. ama ne diyeceğim ki adama. düşünüyorum ama bir şey diyemiyorum. biraz daha sabrettim. sonra bir fotoğraf da ekledi ev arkadaşımın aynısı bulmuş birebir aynı. ve paylaşılan foto ve yazı yine aynı. artık gülüyoruz olaya sinirden. sakal, saç kesimi, gözlük ve ortam hepsi aynı. sevgili yapmış ama kız kime benziyor sizce herhalde benim kız arkadaşıma amk. kızın adı ne olsa iyi aynısı ulan aynısı. sadece okuduğumuz bölümler farklı o da puanı yetmedi herhalde. geçen eve gittim karşılaştık. yemin ederim ayna da kendimle konuşuyormuş gibi sohbet ettik. birebir aynı ya. dokunabilir miyim deyip yüzüne dokundum. lan amk sende hiç mi akıl yok bana benzemeye çalışıyorsun dedim. hakkı bulut gibiyim zaten ne gerek var bunun için çaba harcamaya lan. diyor ne alakası var. baktım olacak gibi değil, sustum.

ben kız arkadaşıma seslenirken ya da bahsederken can ya da balıkk derdim. fotolardan mı yoksa sözlerimden mi duymuş bilmiyorum. geçen yanımda telefonu çaldı baktım şöyle hafiften balıkkk yazıyor. dedim ya siktir artık yaaaa. şok oldum ya. benim hayatımı hem de bir bütün halinde kopyalayıp yapıştırmış. suç duyurusunda mı bulunsam ne yapsam bilemedim amk. parmak izimiz farklıdır umarım. ondan bile şüphe ediyorum.

ben farklı şehirde yaşadığım için eve çok sık gitmiyorum. geçen eski sevgili mesaj atmış diyor senden beklenen de bu diye. dedim hayırdır ne olmuş diyor evimin önünde ne diye kavga çıkarıyorsun rahatsız oluyorum diye. ben kavga falan çıkarmadım hem gelmiyorum zaten memlekete, karıştırmış olmalısın dedim. yok eminim sendin dedi. sonra duydum bu parmakladığım dayı oğlu kavga çıkarmış o gün orada. öğrendiğim zaman gülmekten öldüm. nasıl hoşuma gitmeye başladı anlatamam. bu dayı oğluyla samimi olmaya başladım bu haberden sonra. falanca mahallede sana bir işim gidip bakar mısın kiralık ev var mı felan diye gönderiyorum eski sevgilinin oraya. düşünsenize kız sizi her gün görüyor ama siz göremiyorsunuz. eski sevgili artık nereye baksa beni görecek. benim nasıl işime yaradı anlatamam.

bu dayımın oğlu evlense hemen de bir kaç kopyamız daha olsa. kim tutar bizi artık. ben böyle bir azim ve çalışma görmedim. üzerimdeki giysilerin birebir aynısını nasıl buldun bee ibnenin evladı. nasıl bir azimdir bu. ama böyle tipleri takdir ediyorum. tipini sildiğimin dayı oğlusu.
    edit: imla.