şükela:  tümü | bugün
 • bacon a göre; "insan doğar ve ölür arada bir şeyler olmuşsa ne ala"
 • tolga tan demirci'nin bir kısa film festivalinde izlediğim, türkiyede çekilen kısa filmler arasında sıyrılarak kendine özel bir yer edinmiş filmi. eksiği, fazlası bir yana... ben bu filmi seviyorum...

  az sonra yok olacak şu kareye dikkatle bakın...
  sizin yanılsama dediğiniz, hayatımın özetiydi...

  kim olduğumu saklıyorlar benden. çocukluğum tarafından öldürülmeden, kim olduğumu bulmalıyım. annemin içindeyken, kırmızı bir alıcı yerleştirdiler karnıma; sonra bütün kadınlar terketti beni.
  aniden uyandım... vücuduma bakıyorum...kendimi tanımaya çalışıyorum... vücudum harflerden oluşuyor. eğer günah işlersem harfler birbirine karışıyor.

  şiddetten korkuyorum...hitler, yahudilerden sabun yapmış...şimdi yahudiler intikam alıyor.

  kafamın içinde dokunamadığım bir yer var. kaybettiğim bütün kadınlar orda... kanı köpüklenmiş kadınlar, erkek gibi kokuyor. onlarla evlenmek için kas geliştiriyorum. akademisyenler güçlü bir dilim olduğunu söylüyor.

  kadınlar ayakkabılarını kapının önünde çıkarıyor. topuklu ayakkabı giyen kadınlar, tanrıya benden daha yakın. onlar cennete gidecek, ben cehenneme gideceğim. çünkü kitaplar erkekliğimi öldürüyor.

  "-bir bebeğimiz olsun istiyorum" diye sordu kadın
  "-bir bebeğimiz olsun istiyorum" dite yanıtladı adam.

  annemin mezarını ziyaret ediyorum. sonra delinin biri, kuyuya bir taş atıyor, korkup hızla uzaklaşıyorum ordan.

  arkeolojiye hayranlık duyuyorum. psikiyatristimin sözlerini avucumda taşıyorum. onu terkediyorum... onu terkediyorum... onu terkediyorum...

  on saniye sonra telefonum çalmazsa, beyin kanaması geçireğim. beyin kanamasını durdurmak için sürekli kitap okumak gerekiyor. harfler, gözlerimden mideme doluyor. sürekli şişmanlıyorum.

  hiç görmediğim ülkelerin kapak kızları ile sevişiyorum. vücutları, kırık ahşap ve güneşte bırakılmış sosyetik kumaş kokuyor. onların namusundan ve batılı vicdanından ben sorumluyum.

  düşlerimde sürekli başkalarının düşlerini görüyorum.

  kafamdaki kadınlar, ağzımdan kaçamaz. soluk alamasamda gitmelerini engelliyorum.

  kansere yakalanmamaış göğüsleri ödüllendiriyorum.

  özgürlükler ülkesini kıskanıyorum. birbirine dolanmış kablolardan korkuyorum. onlar matematik problemi. bir türlü ayrılamayan binlerce sevgili...

  korku filmlerinde öldürülen kadınlarını kıskanıyorum. benimle sevişmek sitemiyorlar,komplekslerim olduğunu söylüyorlar.

  sevdiğim yazarların mezarlarını arıyorum. gördüğüm ne kadar delik varsa tıkıyorum. ikiz kardeşim tarafından öldürülmekten korkuyorum. sürtünme kuvvetinin formulünü bilmediğim için aç kalıyorum. acımı azaltmak için, zamanı ağırlaştıracak kadınlar arıyorum.

  düşmanlarım var, kim olduğumu saklıyorlar benden. gerçeğe doğru kaçıyorum. sözcükler ve görüntüler arkamda kalıyor. ölmeden önce izlediğim son film, hayatımın özeti oluyor.
 • "dreams are my reality."
 • bugün sınav sonrası kahve almak için makinenin yanına gittim.makine da bir lira bakiye vardı.

  bastım tam o sırada bi çocuk geldi.dedim 'abi para senin miydi ben bastım' yioooo dedi.

  dedim o zaman gel la gel 5o kuruş var beraber içerik.çocuk sevindi sonra makine de 'aliniz' yazısı belirdi.elimi uzattım,bardak

  yoktu kalmamış.öbür makineden kendi paramla aldım.
 • tolga tan demirci kısa filmi. şiirsel; betimlemeler ve yinelemeler çok bilinç altı. mesela benim aklımdakini yakalıyor; ama ben cinsiyetlerin yerini değiştiriyorum. bir şeyler anlatıyor.

  link burada
 • şöyle ki, babamla birbirimizin ense traşını yapıyoruz.