şükela:  tümü | bugün
  • farkında mısınız, artık bu kadar da olmaz dediğimiz, şakasının bile aptalca olduğu şeyler türkiyede cidden yaşanmaya başladı. mesela rte'nin bir sözünü duyuyorum, yok bunu da dememiştir diyorum, bakıyorum meydanlardan bağırıyor sayın cb. milyonlarca insanın oy verdiği partiye pislik, çöplük...diyebiliyor.

- dualarla açılan çiftliklerden milyonlar kazananlar kaçıp gidiyor.
    - ekonomi bakanı doların yükselişini kabul etmiyorum...diyebiliyor
    - muhalefetin adayına bir zamanlar yoksul ve dindar olduğunu bildiğimiz sayın cb gariban diyebiliyor.
    - bir zamanlar el bebek gül bebek büyütülen, akp hükümetleri ile iş pişiren, gel gel diye kendisine türküler yakılan bir vaiz, birdenbire darbeye kalkışıp iktidarı devirmek istiyor.

- 16 senedir iktidarda olan bir parti daha çok özgürlükten dem vuruyor. ve kalabalıklar alkışlıyor...

- eski solcu türkücü yere tükürmenin özgürlük olduğunu söylüyor...

uzatmaya gerek yok. hayatımız acınası ve trajikomik bir zaytung haberidir
  • az evvel gordugum bir haber. aynen aktariyorum.

yavuz bingöl, hülya koçyiğit'in "bu ülkede baskı yok, çok özgürüz" ifadesine katıldığını belirterek gerekçesini şöyle açıkladı:

"yurt dışına gidin; orada yapamadığınız her şeyi burada yapabiliyorsunuz. orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz. burada iktidar, yasal bir düzenleme yaptığında ayağa kalkıyoruz. herkes kurallara, yasaya uyacak.

biz fazla özgür bir ülkeyiz.”
  • zaytung'un tıklanma sayısını düşüren durum.

eskiden canım sıkıldığında gülmek için zaytung'u açardım, şimdi haberlere göz gezdiriyorum*