şükela:  tümü | bugün
  • yıllar geçer, onlarca insan tanırsınız, defalarca salak gibi tekrar tekrar güvenirsiniz, ısrarla seversiniz fakat insanlar sizi hep haksız çıkarmayı başarırlar.
  • hayatın gerçekleri değil kendi gerçeklerimiz acımasızdır, yaklaşık bir metreden beton zemine kıç üstü düşmek gibi bir histir.
    duygusal davranmak, yanlış insanlara güvenmek tabi öncesinde kimin doğru kimin yanlış olduğunu ayırt edememek, çabuk gaza gelmek, bazı insanların vazgeçilmez olduğuna inanmak ki en büyük kazığı burada yersiniz. kimse vazgeçilmez değildir.
    bana göre hayatın acımasızlığıyla yüzleşilen en iyi nokta oturduğun yerden hayata isyan etmek ve bir zaman sonra çabalamadan hiç bir şeyin sana gelmeyeceğini anlamak. sıçtığınızın tablosudur.
  • insanlar her zaman dürüstlükten iyilikten bahsederler ama her zaman ikiyüzlüleri baştacı ederler!
  • bugün yasadigin hayat , yarın tam tersi olabilir.
  • resim çizmenin kolay, enstrüman çalmanın zor olmasıdır.
    hevesli kişiye istediği resmi, tatmin sağlayacak ölçüde çizdirebilirsiniz; ama istediği bir şarkıyı enstüramanla kısa sürede çaldıramazsınız. onun için defalarca çalışmak gerekiyor.

hatta resimle ilgili her şey, çeşitli kopyalarla kolayca halloluyor artık... allah kahretsin böyle yeteneği.
  • parasız adam gereksiz adamdır. aksini iddia eden parasız kalmamıştır.
  • omuzlarımdaki ailevi sorumluluklarım olmasaydı, daha özgür düşünüp daha özgür hareket edebilseydim olduğum yerden kat kat iyi yerde, daha güzel işler yapıyor olurdum. mesleki hayatım boyunca her zaman hayal ettiğimden, hedeflediğimden, yapabileceklerimden daha azıyla yetinmek zorunda kaldım. çok üzülüyorum.
  • birine vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğiniz an ilk vazgeçtiği siz olursunuz

yazılı olmayan bir kuraldır.
  • ne kadar zengin ve güçlü bir insan olursak olalım küçücük bir virüsün rahatlıkla üstesinden gelebileceği zayıf varlıklarız.
  • genellikle imrenerek baktığın manzaraların içine girdiğinde, dışardan gördüğün o tılsımı bulamazsın.