• evet sözlük kesinlikle sağlık 3 sene önce bir gece ansızın beynimde pıhtı attı ve sol tarafımı felç bıraktı yinede herşeye rağmen çözümsüz bir olay değil sürekli ve yoğun fizik tedavilerle aşılabiliniyor baya bir ilerleme kaydettim 3 yıl içinde daha da gidecek yolum var diyeceğim o ki sağlığınızı kaybettiğiniz anda geri kalan herşey anlamını yitiriyor para aşk vs hepsi bir hiç sadece ve sadece aile kesinlikle duygu sömürüsü olarak algılamayın ama insan hiç sol elinin serçe parmağını yukarı kaldırabiliyor diye sevinir mi ya normal şartlarda ölümsüzmüşüz gibi yaşıyoruz bu tarz şeyleri beynimizde kapatarak hayata devam ediyoruz etmeliyizde ama bunlarda var esenlikle ve sağlıkla kalın dostlar..
  • (bence) insan doğduğu zaman hayatı anlamlı bir varlık değildir. insan, insandan bağımsız olarak varlığını sürdüren medeniyet ile diyalog kuramazsa yaşamı bir hayvanınkinden farksız olarak anlamsız kalır. öldüğünde hiç yaşamamış olur. hiç yaşamamış olmak bir felaket değildir. fakat yaşam enerjisine sahip olup bunu ziyan etmek bir felakettir. bu skalanın ortası yoktur. ya hayatınız bir diyaloğun parçasıdır ya da monoloğun. diyaloğunuz özgün, pozitif ve biraz da etkili olması yaşamınıza anlam kazandırır.

anlamın zamanla yitecek olmasının bir önemi yok. sen de uzayın her noktasını doldurmuyorsun ama bu senin bir noktada olduğundan bir şey eksiltmez.
  • yoktur.

sizin koyduklariniz ve yapistirdiginiz etiketlerle bi anlam kazanir hayat. siz de bu anlam ya da anlamlari yuceltmek ugruna, o sekilde yasar gidersiniz..

benim icn yoktur. ama keyif veren 3-5 sey icin, sistemde yerimi alip takiliyorum. (calis-kazan-harca-tuket)

peki neden daha ulvi amaclar, anlamlar icin, kendini yirtip ugrasmiyorsun? neden uretmiyorsun? derseniz; cunku bana bir faydasi yok.. hedonist ve comformist toplulugun uyelerinden biri olarak, su an benim yaptigim, daha mantikli ve daha tatminkar.. ha istemez miyim ulkemde insanlar daha akilli daha egitimli olsun, hatta dunyada genel anlamda iyilik ve medeniyet kazansin filan.. istiyorum ama, bunun icin ugrasacak kadar tassakli ya da aptal degilim.

cunku yapanlara, yazanlara, ugrasan didinenlere bakiyorum, hepsinin tek elde ettikleri, adlarini yadediyor olmamiz.. onun disinda hic bir skim degistirememisler, degistirdiklerini sandiklari kotulukler de, evrilip baska sekillerde tekrar hayat bulmus..

tahmini 70 senelik omrumun kalan 30 unu, kendi keyfime harcamak daha rasyonel..
  • sevgilim için ben, benim için sevgilim.
  • guzel yemek, guzel icmek, muzik, kitap, evlatlar, iki tertemiz dostluk.. yaninda bi de uber fantastik derecede sansliysaniz, bir hayat arkadasiniz falan olur.. hayat bu kadariyla yeter bi de ustune artar..
  • hayatın anlamını anlamaya çalışırken tüketilen zamanı, anlamlandırmak gerektiğini anlamaktır.
    "her şeyi anlamaya çalışmak." sözünde hayat her şeyi kapsadığı hâlde dahil değildir.

mesela bugün sempatik bir şey yapayım, dedim. nar gözüme çarptı. bi güzel tanelerini bi kaba ayırdım ve onları tv izleyen anne babama verdim. bu arada zahmetli bi iş, eller falan sap sarı oluyor. uykulu babam sırf uğraşmış diye uyandı ve yedi. içinden " biz yaşlanınca bakacak biri var" demiştir ve umut ediyorum mutlu olmuştur.
    ne biliyim ya sevin birini! sevmeden olmuyor çünkü...
    içinize bazen öküz oturunca onu kaldırmasını bilin.
  • hayatın anlamı ne? diye bir şeyi kendime sormam için öncelikle hayatımın olması gerekir
  • çocuk... çocuklarım

kesinlikle
  • hayatın anlamı, bir sonu olmasındadır.
  • küçük bir galaksinin içindeki sıradan bir yıldızın etrafında dönen minicik bir gezegenin üzerinde yaşayan canlılardan sadece bir türünün aradığı soyut kavram.
hesabın var mı? giriş yap