• çoktan intihar etmiş olan insandır.
  • hayatin anlaminin olmadigini anlamistir.
  • aynı zamanda kendisinin ve varoluşunun sırrına ermiş insandır, yaşamın tüm o koşturmacasından geriye yalnızca huzur kalmıştır ya da öyle olduğu sanılır. aksinin olduğu durumlar da olabilir,
    (bkz: otostopçunun galaksi rehberi)
    (bkz: 42)
  • aslında ne istediğini bilen insandır ve türkiye şartlarında oldukça lüks bir meziyettir.
  • öldükten sonra ulan keşke şunuda yapsaydım dememek için sınırları, insanları kaale almayan insandır.
  • hayatın anlamı konusunda kafa yormuş ama bir sonuç alamayarak 'ne yapacağım ben, bir boşluk denizi içinde debeleniyormuşum aslında' fikrini beyninde oluşturan ardından da ölümle yaşam arasındaki ince çizgiyi düşünmeye başlayan insandır.

(bkz: labirente hoşgeldin)
  • sırrı cözmüs; aynayı cama dönüstürmüs; aynanın ıcınde sırıtan dada yı gormus ınsandır. bunu kımseyle paylasamaz ama;

ölmüstür o ölmüs.
  • ko$edeki apartmanin en ust katinda oturur. kanatlari vardir. herkes uyuyunca mahalledeki erik agaclarinda cikcikler. sabahlari eyup mezarliginda ko$arken gorduklerini soyleyenler vardir da kimse inanmaz onlara nedense. bi kere sordum ben neymi$ manasi bu hayatin diye, can erigi dedi gulerek. anneme gore deliymi$, neneme gore ermi$. tutturdu ille de kapisina kirmizi kurdele baglayacakmi$ arefe gunu. olmaz diyor annem. küs nenem. ben hayatin anlamini cozmu$ insandan yanayim. o hangi yana meyilli bilmiyorum...
  • tehlikelidir.
  • barda çalışan 18 yaşında bir garson kızcağız olabilir bu.
    ufak bir yanlış anlaşılma sonucu beni ve birlikte oturduğum arkadaşımı eşcinsel sanıp, hayatın anlamını "insan hayatta her şeyi denemeli" şeklinde özetler bu kızcağız. anlatımını da, bir kaç sene önce tuzsuz yemek yediğini, ancak artık her yemeğine tuz koyduğunu söyleyerek pekiştirir. belki de yüksek sesli müzikten beyni yanmıştır, kıyamam.
hesabın var mı? giriş yap