• bugün tekrar düşündüm bunu. hayat bir mesaj vermeye çalışıyor olabilir, ama iki olasılık geliyor aklıma sadece.

ya "oğlum bak, hiç oturup adam gibi mutlu olamayacaksın sen. ya siklemeyen bir adam olursun, ya da sittin sene çıkamazsın depresyondan." demeye çalışıyor,

ya da "bak genç, şimdiye kadar anlamış olman gerekiyor ki ben, yani hayat, sana mutluluk getirmeyeceğim. ya kalk kendin al, ya da somurta somurta takıl bir otuz kırk yıl."

bu iki mesajdan birini veriyor gibi, emin değilim.
  • bir anda sarmasını anlıyorum ama yıl geçti her gün dahada boka sarmasını çözemedim.
  • genellikle "hassiktir her şey ne kadar da iyi gidiyo lan, başıma bi bok gelmese bari" dedikten hemen sonra gerçekleşir.
  • bir anda bunyede muzmin ve yorucu bir hastaligin peydah olmasiyla da gerceklesebilir.
  • standart bir hayat özelliğidir. bu evrende hiç bir şey sonsuza kadar değişmeden kalamaz, sürekli bir devinim vardır. kötü geçen günlerin ardından iyileri gelmeye başlar, insanın mücadelesi bu döngüde geçecek olan iyi günlerin sayısını arttırmaktan ibarettir.
  • her şey iyi giderken yaşadığınız en büyük korkudur, ya bu olursa diye...
    ve olur da.
  • hayatınızı ve kısa-orta vadeli planlarınızı üstüne kurduğunuz bir insanın bir anda çekip gitmesi, ya da gideceğinin sinyalini vermesi bile bu durumu tetikleyebilir.
  • eş zamanlı bir daha düzelmeyeceği sinyalini veren durum, hayalleriniz vardır yıllarca gerçekleştirmeyi beklersiniz biri gelir elinizden alır bir bakarsınız hayat sarmış bile o malum ürüne, sonra fark edersiniz ki aslında her şey sizin elinizde siz izin vermişsiniz hayatın malum ürüne dönüşmesine işte o noktadan sonra bir daha iflah olmaz o hayat.
  • berbat bi durum. bi anda oluyo ya hani, hani daha dun mutlusun aslinda, sonra bi anda boka sariyor... mutluyken de boka saracagini hissedip mutlu da olamiyorsun sonra. amina koydugumun paradoksu.
  • eski sevgilinin dangoz yeni sevgilisi ile fotoğrafını görmekle gerçekleşebilir. eski sevgilinin dangoz yeni sevgilisi ile fotoğrafını görmekle son da bulabilir. bilemedim şimdi.
hesabın var mı? giriş yap