şükela:  tümü | bugün
  • bir tıp doktoru olarak reddedemeyeceğim gerçeklik. güvenilir bir eczacı kalfası bulduktan sonra ara sıra eczaneye uğrayarak kasadaki parayı almak yeterli olabiliyor. eczanenin yeri de güzelse aylık en az 20-25 bin tl kazanç var. doktorların çok büyük bir kısmının saatlerce çalışarak kazanamadığı parayı, ayda sadece 1-2 defa eczaneye uğrayarak kazanabiliyorlar.
    (bkz: eczane sahibi eczacılar ne iş yapıyor)
  • doktorun yazdığı reçeteyi okumak için mi lisans eğitimi alıyor bu arkadaşlar mevzu nedir?
  • eczacı ilaç bilen, sağlıkta uygulama tebliğlerini takip eden, endikasyon, kontraendikasyon konusunda fikri olan/hızlıca fikir edinebilen adamdır. yeri gelir reçete açıklar yeri gelir majistral yapar. bu memlekette pek çok aslan gibi de eczacı vardır. sizin o salladıklarınız eczanecidir. boş yapmayınız, sağlık sisteminin her bir parçası gibi eczacılar da candır, elzemdir. hepsine buradan selam olsundur.
  • yakın arkadaşımın eczacı olması ve dönen paraları öğrendiğim günden beri "ulan bizim okulda neden eczacılık bölümü yoktu" diye yastıkları minderleri yırtmama sebep olan durum.

üniversite de okusa içinde esnaflık beslemiş insanlar için bulunmaz nimet. battığın ettiğin de yok. on numara iş.
  • vay be ben de diyordum hayatım neden bu kadar güzel yukarıdaki tıp doktoru yazar arkadaşın tespitini okuyunca aydınlandım.

tişikkirler sipirmin.
  • noterlerdeki sefayı görseler eczacılar diz çöker tövbe isterlerdi.
  • “sağlık meslek lisesi mezunları eczacılık yapamaz mı; fakülte okumaya gerek var mıdır?” sorularının gündeme gelmesini gerektiren durum.

edit: eczane işleten eczacılar kastedilmiştir.
  • mal fazlasını kakalarlar hastaya ... bide yalan söylerler doktor bunu yazmış diye. manyak para kırarlar ... allah belalarını versin.
  • ulan herkes birinin gotune goz dikmis. doktor olsan bile fark etmiyor. birilerinin hayati yasami kazandigi para batiyor kimilerine.

bence yanlis, turkiyede hayat sadece ak partililere guzel.
  • basligi acan doktor arkadasa ithafen: eczacilik okusaydin o zaman. niye yazmadin? silah zoruyla mi tip yazdirdilar?