şükela:  tümü | bugün
  • birbirimizi daha derli toplu, faziletli, erdemli, edepli, dogru ahlaklı, duzgun olmaya tesvik etmek yerine birbirimizi yoldan cıkarmamız. ve herkes icin bunun normallesmis olması.

bazen cok duzgun donemlerim oluyor benim. eski esimleyken bir yedi sekiz sene acayip duzgundum misal. ve o sıra dunyanın cılıgının cıktıgını, cevrenin cok ahlaksız oldugunu dusunuyordum. esimi yoldan cıkarmaya calısıyorlardı ve herkese bu normal geliyordu. erkektir, kacamak yapar, onu bosa yenisini al falanlar filanlar. sakasının bile bence cok rezil oldugu seyler.

ama sen de hatalar yapmayı secersen bu sefer ugradıgın bunca haksızlık gozune batmıyor. sıradanlasıyorsun. bayagılasıyorsun. yanlıslasıyorsun. kotulesiyorsun. ama yasamak bu toplumda daha kolay oluyor.

keske dunyanın cılıgı cıktı diyecegimize ve bunun parcası olacagımıza, herkes yapıyora sıgınacagımıza, caydırıcı hukuk kurallarımız olsa ve hepimiz dogru davranmak mecburiyetinde kalsak vicdanımız ve muhakeme gucumuz yetmiyorsa. ya da bizi daha iyi ve dogru olmaya tesvik eden yakın cevremiz olsa her birimizin....