şükela:  tümü | bugün
  • hani yüzmekten yorulunca sırt üstü yatıp gökyüzüne bakılan bir an vardır ya, işte hayatın en mutlu anı da insanın, yaşamaktan yorulduğu zamanlarda kendini bıraktığı ve 'o' birinin onu yakaladığı andır.
    pina filminde vardı böyle bir sahne: [http://www.youtube.com/watch?v=arjzi2twdqk http://www.youtube.com/watch?v=arjzi2twdqk]
  • yaşarken bilinemeyecek olandır. çünkü hayatımın en mutlu anı şeklinde bir değerlendirme yapabilmek için hayatının sonuna yaklaşmış olman gerekir ki geçmişe dair böyle bir değerlendirmede bulunabilsin. şimdi siz çıkıp bana "hayatımın en mutlu anı derken şimdiye kadar ki canım" diyebilirsiniz. ben bu noktada yaşanabilcek bir ömür varken, durduk yere istatistik yapmanın bir gereği olmadığını düşünüyorum. çünkü mutluluklar küçük anlarda sıkışmışlardır ve insanın hayatında çok uzun süre durmazlar.

çözüm: mutluluk gibi yapın, mutluluk üzerinde çok fazla durmayın.
  • tam "oh be içki yetti bana" dediğiniz yerde şişede bir yudum daha kalmış olması.
    ben bu kıza açıldım ama acaba onun da fikri benimle aynı mı derken akşam yemeğe çağırması.
    türkiye'de o teknoloji gerçekleştirilemez denen firmaya yapılan ürünün fotoğrafının gönderilmesi.

neye takıldığınızla ilgili aslında. kimisi çocuk yapınca alıyor aynı keyfi, kimisi ciklet çiğneyince. çıtayı nereye koyduğunuzla alakalı.
  • ishal olduğun düşüncesiyle sıçmayı başlatırken çıkan bokun normal olması
  • mutluluk üzerinde düşünülen bir şey olmadığından yaşandığı an farkedilmez. çok sonra anıların üstüne kontur çizip belirginleştirirken farkedilir. pamuk un masumiyet müzesi böyle bi cümleyle başlıyodu yanılmıyorsam; "hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum" işte aynen böyle olur. hep olur.
  • sonrasında hayat hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağı için, ölmeden hemen önce yaşanılması gereken an.
  • son zamanlara dair tam olarak nasil bir sey arayip bekledigimi bilmesem de bekledigimi bulamadigim, hasret kaldigim, umudumu yitirmeye basladigimdir. sanirim nasil bir sey bekledigime dair bildigim tek sey artik gelsin ve sonsuza dek sursun.
  • ölümdür.
  • 'hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.'
    (bkz: masumiyet müzesi)
    yaşarken bilinmeyen şeylerden biri. bu anı bulabilmek için geçmiş anlar silsilesinde sıralama yapmak gerekir. o anı yaşarken bunun 'hayatınızın en mutlu anı' olduğunu bilmenize ise imkan yoktur.
    sonra gel de melankolik olma. her şey geçince anlamını buluyor oysa.