şükela:  tümü | bugün
  • bahar mevsiminin sikca neden oldugu guzel histir.
  • hayatın güzel olmadığını fark etmek ile arasında çok ince bir sınır vardır.
  • aşık olmaktır;bi insana,doğaya,güneşe,havaya yada alakasız herhangi birşeye.
  • teenageken herseyi boktan gorup,tribe girme nedeni yaparken,biraz buyuyup gercek boktan seyleri gorup yasadıkca ve bunlardan kurtulunca gercek guzeli gorme yetisi kazanmakla olusan hisler butunudur,bu noktadan sonra yırtmıssınızdır..ii eglenceler ,elektrikli oyuncaklar ust katta..
  • tam da "ee kolaymis bu. nesi vardi ki?" demeden hemen sonra gercekten tanidiginizi dusundugunuz bir kisinin bambaska yonleri kesfedildiginde gecirilmekte olan ruh hali. aslinda gecirilmekte olan yine ozne, yine ozne. giren cikan hep ona. ama farkinda degil hala, salak.
  • hayat bir an meselesi oldugundan, tamamen bir tercih meselesi.
    mesela ben su an ariyorum tariyorum, bulamiyorum bi guzel taraf, onumde mis gibi yemegim, ustumde catim kapali, kapimi calip rahatsiz eden yok, telefonumu zirt pirt arayan is meseleleri yok, steril ortamdayim, evimdeyim, yedigim onumde yemedigim arkamda, ama seytan durtuyor kardesim... seytan diyor ki git birseylere ozen ve niye benim yok diye dert et, git kendi gecmisine ozen, o anlari geri iste, simdiki zamaninin o anlarla karsilastir, durduk yerde hayatindan coktan cikmis insanlari ozle, ya da diyor ki hayatina hic girmemis ama cok olsun istedigin seyleri dusun dert yarat...

tamamen tercih meselesidir bu fark.
    o zaman bakalim... arayalim bulalim... evime gelmisim, eksi sozluk "yolla" diyince her dedigimi anliyor, sourberry de auro italyanca ogretiyor, hayatimda an itibariyle var olan herkes aramis sormus, ibne zaman cok uzaga koymus en cok sevdiklerimi, hatta bazilarini o guzel sey olan hayattan benden once almis, kardesimi evlendirdik cocuk kendi derdinde ablasinin yalnizligi aklina gelsede zamani yok, herseyi anliyorum...

herseyi anliyorum
    hayat guzel bisey benim bana ait olan guzel bisey.
    baska turlu olabilir miydi
    olurdu tabi, daha guzel daha kotu...
    tam olarak buna bakiyo iste hayatin guzel oldugunu farketmek... an itibariyle bir keyif yarat, hayat guzel olsun...
    ben yaptim oldu!
  • (bkz: son sozler)