şükela:  tümü | bugün
  • istiklal caddesinde yürüdüğünüzün kanıtıdır.
  • limon vermeye çalışmasındandır. almayın.
  • bazen tam da bunu yaşıyorum aq.

nasıl bişey mi?

cepte ekmek almak için son para kalıyor kaybediyorsun mesela.
    tam borçları bitirdim diyorsun, saçma sapan bi hastalık çıkıyor, eskisinden daha borçlu hale geliyorsun.
    çok rahatladım, sigarayı bırakayım diyorsun, yeni bi dert bitiveriyor yanıbaşında.
    tam terfi edeceksin, işyerinde tüm terfiler durduruluyor.
    çok yorgunsun, eve geliyorsun yatıp zıbarmak için misafir geliyor.
    markette uzun sıra en sonunda sana geliyor, kasa arızası.
    dolar alıyorsun düşüyor, şaka lan şaka dolar düşer mi bu ülkede(:

lan oğlum nası boktan bişey bu hayat.
  • şu sıralar yaşadığım boktan durum...
    üniversite'den mezun olduk olmasına askerlik mi? yüksek lisans mı? derken, öğrenci olarak devam eden hayatta iş bulamamak, artı aynı gün içersin de kyk borcunun yaklaştığını öğrenmem(kol gibi gözüküyor-mecbur erteleme için uğraşıcağım) ve hoşlandığım bir arkadaşımın sevgilisi olduğunu öğrenmem... hayat gelme yeter dedirtiyor sözlük... tatil olarak memlekete gezmeye gideceğim bir hafta umarım döndüğümde bu bok yığını olumsuzlukları üzerimden atabilirim... yoksa bu olumsuzluklar ezecek beni be sözlük...
  • sanırım şu anlarda kaçıp gitmek en iyisi. yoksa sen de onun üstüne üstüne gittikçe o daha da çok üstüne geliyor gibi. hayır, alnının ortasına çat diye koyacam kafayı o olacak.
  • (bkz: truman show psikolojisi)

bunun başka bir açıklaması olamaz. herkes bana karşı bilinçli bir senaryoyu oynuyor.
    (belki eşim ve çocuklarım hariç) iflahımı kestiniz, yeter mnk.
  • "her şeyin üstüne geldiği falan yok. sadece senin çok üstüne düştüğün şeyler var."

- aldous huxley
  • demek ki sen seni sen yapanlara, ailene, dostlarına, düştüğünde kalkmana yardımcı olanlara, mekanlara, hatıralara ve sana sırt vermiş olan herkese sadık birisin. böyle olmasan üstüne gelmezlerdi. ilk seni yıkmak istiyorlar çünkü sen düşersen diğerlerinin işini bitirmenin kolay olduğunu biliyorlar. direneceksin çünkü sen düşersen diğerleri de düşer.